Znajdź nas na

FAKTY

Samochody elektryczne dla ekologii i oszczędności!

Flota samochodowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego powiększyła się o dwa nowe auta elektryczne. Urzędnicy będą przemieszczać się nimi podczas urzędowych kontroli. Jest to efekt wprowadzonej w 2018 roku ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Nowe auta oglądali marszałek Andrzej Bętkowski i sekretarz województwa Mariusz Bodo.

Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Źródło: fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

We wszystkich urzędach w Polsce, do końca 2021 roku, samochody elektryczne mają stanowić 10 procent floty samochodów służbowych.

Nowe pojazdy przyniosą nie tylko ulgę dla środowiska oraz zmniejszoną emisję ale również oszczędności. Koszt przejechania 100 kilometrów spadnie do zaledwie 12 zł. Jest to około 3 razy mniej niż przy obecnie używanych samochodach spalinowych.

– Zdecydowaliśmy się na taki zakup nie tylko z powodu nowych przepisów. Przede wszystkim jako urząd staramy się sprzyjać ekologii i działać na jej korzyść. Istotnym powodem są także oszczędności – podkreśla sekretarz województwa  Mariusz Bodo i dodaje, że z aut będą korzystać urzędnicy, którzy dokonują kontroli.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Obydwa zakupione auta Hyundai Kona Electric są wyposażone w większe baterie o pojemności 64 kWh. Pozwolą one przejechać na pełnym ładowaniu około 470 km. Pełne ładowanie ogniw z ładowarki sieciowej zajmie około 15 godzin. Jednak w najbliższych dniach przed Urzędem Marszałkowskim staną również dwie stacje szybkiego ładowania. Dzięki nim znacznie skróci się czas oczekiwania na pełne naładowanie auta.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this