Znajdź nas na

KULTURA

Sentymentalna podróż do lat 90-tych! W Ostrowcu Św. na Dzień Kobiet zagrają Wilki!

Ich hity śpiewała cała Polska, a ściany pokoi większości nastolatków lat 80-tych i 90-tych wypełnione były plakatami z ich podobiznami. Wideoclip „Son Of The Blue Sky” jako jeden z pierwszych polskich utworów znalazł się na antenie światowego MTV. Mowa o zespole „Wilki”, który w ramach niebieskiej trasy zawita do Ostrowca Świętokrzyskiego już 8 marca – w Dzień Kobiet. – Staraliśmy się znaleźć zespół, którego w naszej okolicy dawno nie było. Trwa akurat ich niebieska trasa, w ramach której zespół zagra hity, które stworzył przez lata – wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św.

Źródło: http://www.wilki.com.pl/galeria.html

Zespołu „Wilki”, nikomu przedstawiać nie trzeba. A wszystko zaczęło się od nagrania utworu „Son of the blue sky”.

– Robert Gawliński długo poszukiwał muzyków do zespołu Wilki. Kiedy już wydawało się, że ma już pełen skład i zespół postanowił wejść do studia, zmarł nagle Adam Żwirski, basista zespołu. Z tego powodu w studio debiutantów wsparła sekcja rytmiczna Surzyn i Ścierański. Po nagraniach ostatecznie skrystalizował się skład zespołu. Oprócz Roberta Wilki tworzyli Mikis Cupas – gitara, Marcin Szyszko – bębny, Marek Chrzanowski – bas, Michał Rollinger – instrumenty klawiszowe. Album zatytułowany „Wilki” ukazał się w maju 1992 roku i natychmiast okazał się bestsellerem, osiągając sprzedaż ponad 220 000 kaset, 18000 kompaktów i 2000 płyt winylowych. Szacuje  się, że razem z pirackimi wydaniami płyta rozeszła się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Wszystkie utwory na płycie były autorstwa Roberta Gawlińskiego, lidera grupy. Album promowały single „Nic zamieszkują demony” „Eroll” „Son of the Blue Sky”, „Aborygen” i „Eli lama sabachtani”. Wideoclip „Son Of The Blue Sky” jako jeden z pierwszych polskich utworów znalazł się na antenie światowego MTV, był również najczęściej wybieranym przebojem roku przez różne rozgłośnie radiowe i czasopisma muzyczne – czytamy na stronie zespołu. 

Niebieska trasa Wilków to sentymentalna podróż do lat 90-tych. Zespół zagra całą swoją pierwszą płytę. Nie zabraknie też niespodzianek. 

 – „Wilki”, to taka fajna marka, która łączy pokolenia. Myślę, że to impreza dobra dla całych rodzin. Sądzę, że to będzie fajny element spędzenia tego wyjątkowego dnia najpierw na koncercie, aby potem spotkać się już w  bardziej kameralnym, rodzinnym gronie – wyjaśnia Jacek Kowalczyk. 

Dodaje, że „Wilki” to zespół, który łączy pokolenia. To jest występ artysty, który karierę zaczynał w latach 80-tych, z dużym sukcesem w latach 90-tych, a w latach 2000 wciąż przy niegasnącej popularności. 

Myślę, że to będzie taka fajna przestrzeń łącząca pokolenia. Staraliśmy się znaleźć zespół, którego w naszej okolicy dawno nie było. Trwa akurat niebieska trasa. Zespół zagra hity, które stworzył przez lata – dodaje dyrektor MCK-u.

Wydarzenie świąteczne, więc ostrowiecki koncert  jest nieodpłatny. A bilety na koncert „Wilków” tanie nie są. To koszt od 80 do 135 złotych.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 8 marca w hali sportowo-widowiskowej, przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Rozpocznie się o godzinie 17.00. 


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this