Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Serial „fałszywy alarm bombowy” trwa w najlepsze! Czy policji uda się namierzyć „bombera”?

Seria fałszywych alarmów bombowych w ostrowieckiej skarbówce powtarza się z niemal matematyczną dokładnością, najpierw jest email, potem o całej sprawie zostają powiadomione służby, a później następuje ewakuacja urzędu. Na samym końcu okazuje się, że i tym razem anonimowy „żartowniś” postanowił zakpić ze służb, urzędników i petentów. Pozostaje pytanie czy uda się namierzyć sprawcę i kto w konsekwencji zapłaci za postawienie służb w stan gotowości?

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To już trzeci alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym w Ostrowcu Świętokrzyskim w tym roku!

Dzisiaj po godz. 11.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w budynku urzędu skarbowego jest bomba, o poniższym fakcie poinformowała pracownica urzędu skarbowego, która przed godz. 11.00 otrzymała maila z pogróżkami.

– Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze policji oraz zostały powiadomione inne służby pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Decyzją naczelnika Urzędu Skarbowego zostały ewakuowane 73 osoby. Na miejsce zostali skierowani także policjanci z rozpoznania minersko-technicznego, którzy mieli sprawdzić budynek pod kątem obecności ładunków wybuchowych. Po dokonanym sprawdzeniu pracownicy wrócili do urzędu – relacjonował p.o. sierż. sztab. Sylwester Kaniewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jak podkreśla zgłoszenia powtarzają się regularnie co tydzień, policjanci prowadzą czynności zmierzające do wykrycia sprawcy.

– Myślę, że to tylko kwestia czasu, żeby go namierzyć – podsumowuje mundurowy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this