Znajdź nas na

FAKTY

Sezon remontowy na Osiedlu Hutniczym – rozpoczęty!

Rozpoczęły się prace porządkowe i remontowe na osiedlu Hutniczym w Ostrowcu Św. Nowy wygląd zyska elewacja bloku przy ulicy Świętokrzyskiej 7, powstaną też pergole, w których staną kosze na śmieci. Problemem, podobnie jak w pozostałych częściach miasta jest brak miejsc parkingowych. Mieszkańcy podkreślają też, że przydałby się remont parkingu pomiędzy blokami przy ul. Świętokrzyskiej 3, a Traugutta 16.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już za trzy miesiące nowy wygląd zyska elewacja bloku przy ulicy Świętokrzyskiej 7 w Ostrowcu Św. 

– Remont rozpoczął się dzięki temu, że mieszkańcy tej nieruchomości zgodzili się utworzyć fundusz celowy, ponieważ te środki, które mieliśmy zgromadzone były zbyt małe. Większość mieszkańców wyraziła zgodę, żeby rozpocząć działania ze względu na stan techniczny elewacji – tłumaczy Andrzej Chejzdral, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Ostrowcu Św. 

Dodaje, że ważne są także efekty ekonomiczne, bo docieplenie budynku to także mniejsze straty ciepła. 

– Zmniejszyliśmy zaliczkę na centralnym ogrzewaniu, bo była zbyt wysoka i przesunęliśmy ją w uzgodnieniu z Radą Nadzorcza na fundusz celowy. Będzie on spłacany przez 4, 4,5 roku – dodaje prezes. 

Na terenie Osiedla Hutniczego trwają prace porządkowe
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Docieplenie bloku potrwa do około 3 miesięcy.  

Ze względu na to, że każda nieruchomość jest rozliczana osobno, zrodziła się idea ze względu na stan zasobów technicznych, a także ze względu na trudną sytuację finansową spółdzielni, aby wszędzie, gdzie to tylko możliwe  szuka pieniędzy na remonty, czy renowacje. 

– Niestety mamy też odmowy z banków, które nie chcą udzielać nam kredytów. Proponujemy mieszkańcom, jeśli wyrażają taką wolę, aby obniżyć im zaliczkę  na centralnym ogrzewaniu, bo były one przewymiarowane, którą od razu można spożytkować w postaci funduszu celowego. Potrzebna jest do tego decyzja większości danej nieruchomości. W ten sposób można wykonać prace szybciej – tłumaczy Andrzej Chejzdral.

Mieszkańcy bloków przy ul Traugutta 20 i Traugutta 18 zwracają uwagę, że po podcięciu drzew odsłoniły się kosze na śmieci, stojące w bliskim sąsiedztwie tamtejszego  placu zabaw. Prezes SM „Hutnik” zapewnia, że za kilkanaście dni powinny stamtąd zniknąć. Spółdzielnia bowiem w fazie konserwacji zieleni.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Pod koniec miesiąca przeorganizujemy miejsca pod pergole śmietnikowe, prawdopodobnie będziemy je grodzić – dodaje prezes. 

Znikną też pojemniki na śmieci, które wciąż stoją na terenach SM „Hutnik”, a które należą do Remondisu, pomimo, że od trzech miesięcy firma ta nie świadczy usług związanych z wywozem odpadów. Jak zauważa prezes, kubły są  nieestetyczne i nieekonomiczne. Po każdej wichurze po całym osiedlu fruwają porozrzucane plastikowe butelki. 

Już na początku kwietnia teren w miejscach, gdzie znajdują się śmietniki zostanie utwardzony, a tak, gdzie będzie to możliwe powstaną zamykane pergole śmietnikowe. 

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców bloków przy ul. Traugutta 16 i Świętokrzyskiej 3. Znajdujący się tam parking jest w kiepskim stanie technicznym, a po większej ulewie mieszkańcy muszą brodzić w kałużach i błocie. 

Środki zgromadzone na tę inwestycję wciąż są za małe, choć jak zapewnia prezes wciąż trwają rozmowy, jak zorganizować remont i rozłożyć go w czasie. Dużym problemem jest też brak miejsc parkingowych w tej części miasta. 

1 Comment

1 Comment

  1. Marcin

    24 marca, 2020 at 07:52

    A na Świętokrzyskiej 8 dalej zalega eternit na dachu który miał być wymieniony już kilka lat temu nikomu to nie przeszkadza klatka nie malowana od paru lat drzwi rozpadające się okna wszędzie powymieniane na plastikowe w blokach tutaj został blok ominiety nie ma żadnej renowacji wewnątrz jak i z zewnątrz
    ,,Krzewy odsłoniły śmietniki” wystarczy spojrzeć co się dzieje na tym podwórku te kosze już nie przeszkadzają szlaka kamienie żadnych krzewów zielni można tak to określić
    Jeżeli mówimy o upiększaniu wizerunku osiedla hutniczego to proszę po rowno chyba że nr 8 nie należy do spółdzielni mieszkaniowej hutnik

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this