Znajdź nas na

PO GODZINACH

Siedzieli za kierownicą policyjnego radiowozu! Zwiedzili budynek komendy!

Dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mieli bardzo nietypowych interesantów. Z wizytą przyjechali bowiem uczniowie klas drugich z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14. Dzieci zwiedziły budynek komendy i obejrzały z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy policjantów.

fot. Świętokrzyska Policja

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat specyfiki pracy policjantów. Następnie podczas spaceru uczniowie zwiedzili „pokój okazań”. Policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe 997 oraz 112. Podczas spotkania drugoklasiści mieli mnóstwo pytań do mundurowych, co bardzo cieszy ostrowieckich policjantów, ponieważ wskazuje na duże zainteresowanie pracą policjantów. Spotkanie było dla stróżów prawa nie tylko okazją do zaprezentowania swojej codziennej służby, ale przede wszystkim szansą na przypomnienie najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, które jak zawsze podczas takich okazji, wzbudzają dużo emocji.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Śmiertelny wypadek na krajowej 9! W Rudce zderzyły się dwa auta!

FAKTY

Rzecznik MZ: nowy sposób przedstawiania statystyk COVID-19 daje pełniejszy obraz epidemii!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Koronawirus w jednej z podstawówek! Zakażona nauczycielka!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this