Znajdź nas na

FAKTY

Sondaż dla rp.pl: według 33,9 proc. ankietowanych PO nie wróci do władzy w Polsce!

Zdaniem 33,9 proc. ankietowanych Platforma Obywatelska nie będzie w stanie wrócić do władzy w Polsce, 20 proc. było odmiennego zdania, a 16,7 proc. stwierdziło, że nie stanie się to w najbliższych wyborach – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Warszawa, 26.09.2018. Logo Platformy Obywatelskiej, 26 bm. (ls/doro) PAP/Leszek Szymański

Jak podano na portalu rp.pl uczestnikom sondażu zadano pytanie, czy ich zdaniem Platforma Obywatelska będzie w stanie w przyszłości powrócić do władzy w Polsce.

“Na tak zadane pytanie 33,9 proc. respondentów odpowiedziało +Nie+. Z kolei zdaniem 20 proc. ankietowanych PO będzie w stanie powrócić do władzy po najbliższych wyborach parlamentarnych. 16,7 proc. respondentów uważa, że PO będzie w stanie wrócić do władzy, ale nie w najbliższych wyborach” – czytamy w artykule.

29,4 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

“W sukces wyborczy Platformy Obywatelskiej nie wierzy co trzecia kobieta i 36 proc. mężczyzn. W odzyskanie władzy przez partię Borysa Budki wątpi blisko 40 proc. respondentów, którzy ukończyli 50 rok życia i 41 proc. badanych o dochodach nie przekraczających 1000 zł. Z uwagi na miejsce zamieszkania odpowiedź tę najczęściej wskazywali mieszkańcy miast liczących nie więcej niż 20 tys. osób (37 proc.)” – komentował portalowi wiceprezes zarządu SW Research Piotr Zimolzak.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 26-27 stycznia br. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne. (PAP) rbk/ godl/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Anna Buczkowska: Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty!

FAKTY

Wzrosła liczba pacjentów oczekujących na wynik testu! Czy trzecia fala pandemii dotarła także do powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Ekspert: po szczepionce AstryZeneki objawy niepożądane występują częściej po pierwszej dawce!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 269 nowych zakażeń, zmarły 3 osoby!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this