Znajdź nas na

FAKTY

Sondaż dla rp.pl: według 33,9 proc. ankietowanych PO nie wróci do władzy w Polsce!

Zdaniem 33,9 proc. ankietowanych Platforma Obywatelska nie będzie w stanie wrócić do władzy w Polsce, 20 proc. było odmiennego zdania, a 16,7 proc. stwierdziło, że nie stanie się to w najbliższych wyborach – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Warszawa, 26.09.2018. Logo Platformy Obywatelskiej, 26 bm. (ls/doro) PAP/Leszek Szymański

Jak podano na portalu rp.pl uczestnikom sondażu zadano pytanie, czy ich zdaniem Platforma Obywatelska będzie w stanie w przyszłości powrócić do władzy w Polsce.

„Na tak zadane pytanie 33,9 proc. respondentów odpowiedziało +Nie+. Z kolei zdaniem 20 proc. ankietowanych PO będzie w stanie powrócić do władzy po najbliższych wyborach parlamentarnych. 16,7 proc. respondentów uważa, że PO będzie w stanie wrócić do władzy, ale nie w najbliższych wyborach” – czytamy w artykule.

29,4 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

„W sukces wyborczy Platformy Obywatelskiej nie wierzy co trzecia kobieta i 36 proc. mężczyzn. W odzyskanie władzy przez partię Borysa Budki wątpi blisko 40 proc. respondentów, którzy ukończyli 50 rok życia i 41 proc. badanych o dochodach nie przekraczających 1000 zł. Z uwagi na miejsce zamieszkania odpowiedź tę najczęściej wskazywali mieszkańcy miast liczących nie więcej niż 20 tys. osób (37 proc.)” – komentował portalowi wiceprezes zarządu SW Research Piotr Zimolzak.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 26-27 stycznia br. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne. (PAP) rbk/ godl/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this