Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Sondaż Ipsos: Trzecia Droga ponownie trzecią siłą polityczną!

Trzecia Droga ponownie uplasowała się na podium w wyborach samorządowych. W prawie każdym z województw była na trzecim miejscu zdobywając najczęściej kilkanaście procent głosów. Wyjątkiem w skali kraju jest woj. opolskie, gdzie – według sondażu – trzecią siłą okazali się Śląscy Samorządowcy.

Warszawa, 07.04.2024. Wybory samorządowe 2024. Liderzy Trzeciej Drogi, marszałek Sejmu Szymon Hołownia (L) i wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (P) w sztabie wyborczym KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Ho³owni - Polskie Stronnictwo Ludowe w Warszawie, 7 bm. Zakoñczy³y siê wybory samorz¹dowe. (ps/awol) PAP/Pawe³ Supernak

Według sondażu exit poll Ipsos Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do sejmików wojewódzkich zdobyło w całym kraju 33,7 proc. poparcia, a druga Koalicja Obywatelska – 31,9 proc. Trzecią pozycję zdobyła Trzecia Droga z 13,5 proc. głosów.

W piętnastu województwach Trzecia Droga zajęła trzecie miejsce. Ugrupowanie Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza najwięcej procent głosów zdobyło w woj. lubuskim (21,4 proc.).

Na Dolnym Śląsku uzyskali 11,7 proc.; w woj. kujawsko-pomorskim – 16,2 proc.; w woj. lubelskim – 15,2 proc.; w woj. łódzkim – 12,9 proc.; w woj. małopolskim – 12,7 proc.; w woj. mazowieckim – 17,1 proc.; w woj. podkarpackim – 10,9 proc.; w woj. podlaskim – 16,9 proc.; w woj. pomorskim – 9 proc.; w woj. śląskim – 9,3 proc.; w woj. świętokrzyskim – 17,1 proc.; w woj. warmińsko-mazurskim – 15,1 proc.; w woj. wielkopolskim – 15,7 proc.; w woj. zachodniopomorskim – 9,3 proc.

Z danych zamieszczonych na stronie Polsat News wynika, że Trzecia Droga w woj. opolskim zajęła trzecie miejsce zdobywając – 8,1 proc. głosów. Według TVN24 na trzecim miejscu uplasowali się Śląscy Samorządowcy otrzymując 13 procent głosów. Trzecia Droga zaś była na czwartym miejscu z 8,1 procent głosów. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this