Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Sondaż: Polacy generalnie przeciwni obowiązkowym szczepieniom przeciw koronawirusowi!

Polacy są generalnie przeciwni obowiązkowym szczepieniom przeciwko koronawirusowi, pomysł w największym stopniu popierają wyborcy Koalicji Obywatelskiej – wynika z opublikowanego w piątek sondażu przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Przemyśl, 22.01.2021. Wydana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Zdrowia, a kolportowana przez Pocztę Polską ulotka poświęcona szczepieniom przeciw Covid-19 w jednym z mieszkań w Przemyślu, 22 bm. (olm) PAP/Darek Delmanowicz

Na pytanie czy popiera Pani/Pan pomysł wprowadzenia w Polsce powszechnego obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi, żeby wszyscy pełnoletni Polacy zostali zaszczepieni w ramach walki z epidemią negatywnej odpowiedzi udzieliło 48 proc. badanych, twierdząco odpowiedziało 38 proc., a 14 proc. wybrało odpowiedź “trudno powiedzieć”.

Jak wynika z sondażu, obowiązkowe szczepienia popierają w największym stopniu wyborcy Koalicji Obywatelskiej – 57 proc. Wyborcy Zjednoczonej Prawicy popierają pomysł w 49 proc., wyborcy Polski 2050 w 45 proc.

Badanie przeprowadziła pracownia Social Change, na zlecenie portalu wPolityce.pl. Zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1073 osób w dniach od 7 do 10 maja 2021 roku. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this