Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Stanisław Soyka zagra w Kunowie!

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Golden Life, Kobranocka, Wojciech Waglewski, Włodek Pawlik, Andrzej Sikorowski z córką – to tylko niektórzy z artystów polskiej sceny muzycznej, którzy wystąpili podczas „Kunowskich Zaduszek Muzycznych”. W tym roku na scenie swoje największe przeboje zaprezentuje Stanisław Soyka Kwartet. Wydarzenie odbędzie się 26 listopada (niedziela) o godzinie 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” przy ulicy Fabrycznej w Kunowie.

Źródło: FB Stanisław Soyka

„Kunowskie Zaduszki Muzyczne”, to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez muzycznych,  organizowanych w gminie Kunów. 

– Ponad piętnaście lat temu Urszula i Mirosław Radomscy, Paweł Cieślik i Wojciech Socha postanowili zorganizować koncert, na którym swoje umiejętności, mogliby zaprezentować lokalni muzycy. Z biegiem lat koncerty poszerzyły nieco swoją formułę, a do Kunowa przyjeżdżać zaczęły także gwiazdy polskiej sceny muzycznej.  Cieszę się, że jako gmina możemy wspierać tego typu wydarzenia kulturalne, z roku na rok „podnosząc poprzeczkę coraz wyżej”. Zapraszani przez nas muzycy, to nie są przypadkowe osoby, tylko artyści na najwyższym poziomie – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Przypomina, że ubiegłoroczny koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów przyciągnął tłumy mieszkańców nie tylko gminy Kunów, ale także powiatu ostrowieckiego. 

To jednak nie jedyna gwiazda, jaka prezentowała się na listopadowej scenie muzycznej. W przeszłości w Kunowie gościli: „Golden Life”, zespół „Ornette”, Kobranocka, Wojciech Waglewski, Adam Strug, Włodek Pawlik czy Andrzej Sikorowski z córką. 

– Do naszych mieszkańców podchodzimy w sposób kompleksowy. Jest wiele rodzajów muzyki i każdy ma swoje upodobania, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Jeżeli popularna jest muzyka taneczna w naszej gminie, to nie mogło zabraknąć Zenka Martyniuka. Są też miłośnicy innego rodzaju muzyki i  dla nich z kolei w tym roku przyjedzie Stanisław Soyka. Przez te lata mojego urzędowania udało mi się poznać wielu muzyków. Jeśli chodzi o tegoroczną gwiazdę to „wykorzystałem” przyjacielskie relacje z gitarzystą Jackiem Królikiem. I tak od słowa do słowa udało się zaprosić Stanisława Soykę.  Cieszę się, że właśnie to ten muzyk zaprezentuje się przed naszą publicznością – mówi Lech Łodej. 

Dodaje, że koncerty, organizowane w ramach Kunowskich Zaduszek Muzycznych  to odskocznia, która pozwala na złapanie oddechu po całym tygodniu pracy. Stare powiedzenie mówi bowiem, że „muzyka łagodzi obyczaje”. 

Koncert Stanisława Soyki odbędzie się w niedzielę, 26 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” przy ulicy Fabrycznej. Początek wydarzenia o godzinie 17.00. Wstęp wolny. 

Organizatorami wydarzenia są: Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej.

Źródło: Gmina Kunów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this