Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

„Staszic” stawia na języki! Sukces goni sukces! 24 kwietnia otworzy drzwi dla potencjalnych uczniów!

Już 24 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica otworzą się drzwi przed przyszłymi licealistami. Jak co roku będzie w czym wybierać. Ta najstarsza w powiecie szkoła średnia, stawia m. in. na naukę języków i unikatową w skali powiatu klasę o profilu humanistycznym z elementami wiedzy dziennikarsko-filmowej! Pojawią się także profile dla miłośników biologii i chemii.

Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Dzień otwarty w „Staszicu” odbędzie się w środę, 24 kwietnia. Na naszej stronie internetowej pojawią się też informacje na temat profili i rozszerzeń. To bardzo ważne, bo każdy, kto do nas przychodzi musi wiedzieć, co jesteśmy mu w stanie zaoferować. Będą to cztery profile dla uczniów po gimnazjum i trzy dla absolwentów klas ósmych. Do tego musimy dobrać odpowiednie rozszerzenia – tłumaczy Dariusz Kaszuba, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W środę 24 kwietnia szkoła zaprosi uczniów w dwóch turach: uczniów kończących gimnazja – od 9.00 do 11.00, a później absolwentów szkół podstawowych od 11.30 do 13.30.

– Będzie to zaproszenie dla wszystkich chętnych, którzy chcą przyjść do naszej szkoły, wraz z opiekunami. Będziemy się starali „rygorystycznie” zaprowadzić ich w sześc punktów, gdzie czekać na nich będą poloniści, nauczyciele języków, nauczyciele matematyki, biologi, historycy i chemicy. Będą mieli też okazję na zwiedzanie naszej szkoły, chcemy oprowadzić ich po siłowni, naszej dużej sali gimnastycznej, pokazać im całą naszą bazę lokalową. A wszystko to będzie wsparte działalnością stoiska informacyjnego na holu szkoły – wylicza Dariusz Kaszuba.

Nauczyciele podpowiedzą też przyszłym uczniom jak wypełnić formularz zgłoszenia do szkoły, ponieważ podczas rekrutacji nie wszyscy wiedzą jak to zrobić poprawnie. Opowiedzą też jakie kierunki ma do zaoferowania szkoła i które mogą spełnić ich oczekiwania, mówiąc szerzej o ofercie poszczególnych przedmiotów.

– Zbliżamy się także do przedstawienia wychowawców, bo już pewne kroki w tym kierunku poczyniliśmy. Do tego będzie akcja reklamowa w postaci folderów, gazetek. I tak będzie wyglądał pierwszy dzień, ale tak naprawdę planujemy jeszcze drugi, 18 maja w sobotę. Nauczeni doświadczeniami z przeszłości wiemy, że nie każdy może być zwolniony ze szkoły. Od 11.00 do 13.00 na dziedzińcu wewnętrznym szkoły odbędzie „Staszic grill party” – mówi dyrektor szkoły.

Wystawione będą stosika poszczególnych klas, odbędą się spotkania z nauczycielami.

– Jesteśmy nastawieni na propagowanie tego kształtu „Staszica”, który jest do tej pory, czyli szkoły, która kształci w kierunku humanistyczno-językowym. Nie zapominamy jednak o innych przedmiotach. Mamy nauczycieli biologii i chemii, którzy będą realizować profile medyczne. Odchodzimy od tradycyjnych nazw, dlatego, że one się już troszeczkę „przeżyły” – podkreśla Dariusz Kaszuba.

A ostrowiecki „Staszic” ma wiele do zaoferowania od warsztatów filmowych, poprzez dobrze wyposażone pracownie multimedialne, na wymianach międzynarodowych – kończąc. Szkoła przoduje także w ilości konkursów, jeśli chodzi o języki obce.

– W tej chwili czekamy na rezultat olimpiady wiedzy o mediach, gdzie reprezentuje nas nasza uczennica Ola Sternik. Przyszły też kolejne sukcesy. Nasza uczennica pod opieką pani Joanny Gibalskiej, nauczycielki języka francuskiego odniosła duży sukces z języka francuskiego, otrzymała wyróżnienie. Sukcesy z języka francuskiego trafiają się nam regularnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani profesor Joanny Gibalskiej – tłumaczy dyrektor „Staszica”.

Klasa III d o profilu humanistycznym z
elementami wiedzy dziennikarsko-filmowej
Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Za uczniami także dwa duże konkursy z języka niemieckiego. Jednym z nich był Ogólnopolski Konkursie z Języka Niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

Trzyosobowy zespół ze „Staszica” w składzie : Karolina Potrząsaj (1B), Wiktor Walerowicz (1b) i Kacper Serafin (2b) wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.
Tematem tegorocznej edycji była „AUSTRIA”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące tego kraju zarówno w języku polskim, jak też i w języku niemieckim z zakresu krajoznawstwa, łącząc ze sobą wiedzę z różnych dziedzin m.in. z geografii, historii, polityki, sztuki i kultury.

Uczniowie „Staszica” zajęli drugie miejsce. Różnicą tylko jednego punktu wygrało liceum ze Starachowic.

Laureaci konkursu
TURBOLANDESKUNDE
fot. Liceum Ogólnokształcące nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.
Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this