Znajdź nas na

FAKTY

Strażacy z powiatu ostrowieckiego pomagają seniorom w dotarciu do punktów szczepień!

Na strażaków z powiatu ostrowieckiego można liczyć w każdej sytuacji. Teraz pomagają także w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19. – Pomagamy dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego – wyjaśnia st. kpt. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy z powiatu ostrowieckiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. 

Strażacy z powiatu ostrowieckiego na koncie mają już cztery takie wyjazdy. Pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez ochotniczą straż pożarną na terenie powiatu ostrowieckiego już w poniedziałek 27 stycznia w Waśniowie.  2 oraz 3 lutego strażacy dowozili pacjentów na szczepienia do przychodni w Kunowie oraz Ćmielowie, a 4 lutego strażacy dowieźli kolejnego pacjenta na szczepienie w Kunowie.

Strażacy z powiatu ostrowieckiego pomagają seniorom w dotarciu do punktów szczepień
Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

– Każdy, kto chce skorzystać z naszego transportu do przychodni w celu zaszczepienia się, musi taką potrzebę zgłosić do urzędu w swojej gminie.  osoba odpowiedzialna za kontakt z nami, zgłasza taką potrzebę do nas, a my wysyłamy samochód pożarniczy po taką osobą. Z naszej pomocy korzystają głównie osoby starsze i samotne – wyjaśnia Sebastian Klaus. 

Przypomnijmy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

W ostrowieckim szpitalu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pacjentów!

FAKTY

Joanna Suska: Wzajemne szczęście i miłość to to co łączy tych ludzi! 14 par z gminy Ćmielów świętowało „złote gody”! [FOTO]

FAKTY

Ostrowiec Św.: St. sierż. Marcin Bis – bohater w mundurze! Desperat targnął się na życie! Uratował go dzielnicowy!

FAKTY

Dwie trzecie hospitalizacji na COVID-19 ma związek z czterema chorobami!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this