Znajdź nas na

FAKTY

Strażacy z powiatu ostrowieckiego pomagają seniorom w dotarciu do punktów szczepień!

Na strażaków z powiatu ostrowieckiego można liczyć w każdej sytuacji. Teraz pomagają także w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19. – Pomagamy dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego – wyjaśnia st. kpt. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

W ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy z powiatu ostrowieckiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. 

Strażacy z powiatu ostrowieckiego na koncie mają już cztery takie wyjazdy. Pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez ochotniczą straż pożarną na terenie powiatu ostrowieckiego już w poniedziałek 27 stycznia w Waśniowie.  2 oraz 3 lutego strażacy dowozili pacjentów na szczepienia do przychodni w Kunowie oraz Ćmielowie, a 4 lutego strażacy dowieźli kolejnego pacjenta na szczepienie w Kunowie.

Strażacy z powiatu ostrowieckiego pomagają seniorom w dotarciu do punktów szczepień
Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

– Każdy, kto chce skorzystać z naszego transportu do przychodni w celu zaszczepienia się, musi taką potrzebę zgłosić do urzędu w swojej gminie.  osoba odpowiedzialna za kontakt z nami, zgłasza taką potrzebę do nas, a my wysyłamy samochód pożarniczy po taką osobą. Z naszej pomocy korzystają głównie osoby starsze i samotne – wyjaśnia Sebastian Klaus. 

Przypomnijmy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this