W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy z powiatu ostrowieckiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie.
Strażacy z powiatu ostrowieckiego na koncie mają już cztery takie wyjazdy. Pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez ochotniczą straż pożarną na terenie powiatu ostrowieckiego już w poniedziałek 27 stycznia w Waśniowie. 2 oraz 3 lutego strażacy dowozili pacjentów na szczepienia do przychodni w Kunowie oraz Ćmielowie, a 4 lutego strażacy dowieźli kolejnego pacjenta na szczepienie w Kunowie.
– Każdy, kto chce skorzystać z naszego transportu do przychodni w celu zaszczepienia się, musi taką potrzebę zgłosić do urzędu w swojej gminie. osoba odpowiedzialna za kontakt z nami, zgłasza taką potrzebę do nas, a my wysyłamy samochód pożarniczy po taką osobą. Z naszej pomocy korzystają głównie osoby starsze i samotne – wyjaśnia Sebastian Klaus.
Przypomnijmy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.