Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyscy policjanci podsumowali świąteczny weekend: cztery wypadki, nie żyją dwie osoby!

Podczas świątecznego weekendu na świętokrzyskich drogach zatrzymano 34 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Doszło do 4 wypadków, w których życie straciły dwie osoby.

Uwaga wypadek. Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Za nami wydłużony weekend związany z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie województwa świętokrzyskiego czuwali policjanci. W trakcie ich służb z dróg „usuniętych” zostało 34 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Policjanci w trakcie trwających świąt zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas świątecznego weekendu doszło do 4 wypadków, w których życie straciły 2 osoby, a 4 zostały ranne.      

Mundurowi w trakcie kontroli drogowych, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Policjanci podczas patroli zwracali również baczną uwagę na pieszych, a w szczególności na to, czy korzystają z elementów odblaskowych, co ma ogromny wpływ na ich widoczność , a co za tym idzie bezpieczeństwo. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this