Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2022 – wnioski składać można do 1 września!

Kto zasłużył na Świętokrzyską Nagrodę Kultury w 2022 roku? Przypomnijmy, że wyróżnienie to przyznawane jest indywidualnie i zespołowo za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianiu i ochrony dziedzictwa narodowego. Wnioski składać można do 1 września.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zgodnie z uchwałą nr X/168/15 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyska Nagroda Kultury  przyznawana jest przez Zarząd Województwa na wniosek komisji powoływanej przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Świętokrzyska Nagroda Kultury ma charakter dwustopniowy, może być przyznawana indywidualnie lub zespołowo. Uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek tradycyjnie odbywa się w październiku, podczas Inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego w Województwie Świętokrzyskim.

Nagrody I stopnia przyznawane są za szczególne osiągnięcia o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim lub za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego, natomiast nagrody II stopnia – za osiągnięcia mające istotne znaczenie dla rozwoju życia kulturalnego w województwie świętokrzyskim. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego może przyznać także honorową nagrodę w postaci statuetki.

Do pobrania:

Wnioski o Świętokrzyską Nagrodę Kultury należy składać w terminie: od 1 czerwca do 1 września 2022 roku

na adres:

Urząd Marszałkowski

Województwa Świętokrzyskiego

Aleja IX Wieków Kielc 3

25-516 Kielce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this