Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Strażak ochotnik uratował tonącą kobietę!

Tonącą kobietę wydostał z wody druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnej (Świętokrzyskie). 66-latka znajdowała się kilkanaście metrów od brzegu zalewu w Hucisku w gminie Stąporków. Kobieta trafiła do szpitala – przekazała sierż. Magdalena Łuczyńska z koneckiej policji.

Hurko (powiat przemyski), 14.12.2021. Samochód straży pożarnej w Hurku k. Przemyśla, 14 bm. podczas akcji wydobycia fragmentu austriackiego mostu pontonowego z rzeki San. Jest to prawdopodobnie jedyny zachowany taki element z czasów pierwszej wojny światowej z okresu walk o Twierdzę Przemyśl. Organizatorami akcji byli Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, Stowarzyszenie Dwóch Wojen oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Pomagali strażacy. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz

Do zdarzenia doszło w Wielką Sobotę w Hucisku w gminie Stąporków. Kilkanaście metrów od brzegu zbiornika zauważono tonącą osobę. „66-letnieą kobietę z wody wciągnął świadek zdarzenia. Kobieta w stanie zagrażającym życiu została przetransportowana do szpitala” – przekazała w niedzielę sierżant Magdalena Łuczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

66-latkę uratował druh OSP Krasna, Zbigniew Różański. Mężczyzna zauważył kobietę, przejeżdżając samochodem obok zalewu.

„Wielki Gest Pracownika ZGKiM – Druha OSP Krasna, który widząc osobę potrzebującą pomocy, szybko zareagował i uratował tonącą kobietę z Huciska. Zbyszek Różański stał się Naszym Bohaterem. Zbyszku, dziękujemy za wzorową postawę” – napisała w mediach społecznościowych burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Ratownik cytowany przez portal echodnia.eu opisywał, że kiedy w sobotę przejeżdżał przez Hucisko, zwrócił uwagę na grupkę ludzi, stojących na brzegu zalewu. „Gdy spojrzałem na wodę, zauważyłem, że około 10, może 15 metrów od brzegu znajduje się człowiek. Nie zastanawiałem się długo. Zatrzymałem samochód, szybko się rozebrałem i wskoczyłem do wody” – relacjonował.

Ratownik chwycił kobietę za kaptur kurtki i doholował do brzegu. Na miejsce dojechały w tym czasie służby ratunkowe zawiadomione przez innych świadków. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Na razie nie wiadomo dlaczego 66-latka znajdowała się w wodzie. „Ustalamy okoliczności tego zdarzenia” – zaznaczyła sierż. Łuczyńska. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this