Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Świętokrzyskie: sytuacja epidemiczna stabilna, z tendencją do poprawy!

Sytuacja epidemiczna w regionie jest stabilna, z tendencją do poprawy – powiedział w piątek PAP wojewoda świętokrzyski. „Utrzymujemy bufor około 30 proc. wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19” – zaznaczył Zbigniew Koniusz.

Kielce, 27.09.2021. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas inauguracji kampanii #ŚwiętokrzyskieNIEhejtuje, 27 bm. na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. (sko) PAP/Piotr Polak

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie jest 1097 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zajęte są 793 łóżka, a 304 pozostają wolne. W szpitalach przygotowano 97 respiratorów, z czego z 73 korzystają pacjenci wymagający wspomagania oddychania.

„Sytuacja epidemiczna województwa jest stabilna, z tendencją do poprawy. Od mniej więcej dwóch tygodni oscylujemy wokół jednej wartości, czyli 800 osób, które przebywają w szpitalu z powodu COVID-19. Utrzymujemy bufor około 30 proc. wolnych łóżek” – powiedział PAP wojewoda. Dodał, że biorąc pod uwagę to co dzieje się w całym kraju, w najbliższym czasie można spodziewać się poprawy sytuacji.

„Sytuacja w ciągu najbliższego tygodnia, dwóch powinna być na tyle stabilna, że w przyszłym tygodniu powinny być pierwsze decyzje +odcovidujące+ przynajmniej część łóżek szpitalnych” – zaznaczył Koniusz.

Minionej doby w regionie świętokrzyskim zanotowano 1155 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 23 osoby. Wykonano 3821 testów, a na kwarantannie przebywają 15 844 osoby. Od początku epidemii w woj. świętokrzyskim potwierdzono 126 520 przypadków zachorowań, zmarło 3651 osób.

Rok temu (dane z 12 lutego 2021 r.) w regionie świętokrzyskim dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 1077 miejsc w szpitalach. Hospitalizowano 394 osoby. Przygotowano ponadto 111 respiratorów, z czego zajętych było 37. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this