Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie w rękach dzieci!

1 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego pojawiły się młodsze i ciut starsze dzieci, mali mieszkańcy województwa i przebywające w regionie dzieci z obwodu żytomierskiego na Ukrainie. W dniu ich święta na milusińskich czekały zabawy, słodkie niespodzianki, prezenty, konkursy, gry sprawnościowe i oczywiście zwiedzanie urzędu. Były też bajkowe postaci, na czele z Koziołkiem Matołkiem z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Do swoich gabinetów zaprosili miłych gości przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, a także Zarząd Województwa: marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałkowie Renata Janik i Marek Bogusławski oracz członek Zarządu Tomasz Jamka i sekretarz Mariusz Bodo.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Najsympatyczniejsi petenci, czyli świętujące dzieci pojawiły się w urzędzie 1 czerwca około godziny 10.00. Powitał je przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, który zaprosił gości do swojego gabinetu. Wraz z najmłodszymi w siedzibie urzędu gościliśmy również radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Odwiedzające urząd dzieci zostały również zaproszone do sali posiedzeń Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Zajrzały także do gabinetów marszałków. Wszyscy mogli zasiąść w fotelu szefa województwa, pani wicemarszałek i pana wicemarszałka, wykonać wspólną pamiątkową fotografię, zajrzeć do kalendarza spotkań, obejrzeć  herb województwa.

– W dniu waszego święta życzę wam zdrowia, pomyślności, radości i uśmiechu. I oczywiście udanej zabawy – składał świętującym dzieciom życzenia marszałek Andrzej Bętkowski.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Życzę wam wszystkim pięknego, cudownego dnia – powiedziała wicemarszałek Renata Janik. – Życzę miłości od rodziców, a opiekunom i rodzicom życzę wytrwałości w wychowywaniu swoich pociech i zadowolenia z ich rozwoju – dodała wicemarszałek.

Dla odwiedzających urząd dzieci przygotowano specjalną strefę zabawy na małym dziedzińcu. Zabawy i animacje dla milusińskich przygotowały Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie oraz Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Dzieci mogły poznać gatunki leśnych i łąkowych zwierząt, samodzielnie wykonać opaski z wizerunkiem jeża czy wiewiórki. Była zabawa z kołem fortuny, ścianka do zdjęć z motywem przyrodniczym jak również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w układaniu puzzli. Gry, zabawy, konkursy i plastyczne zajęcia prowadziły również Koziołek Matołek, kucharz Bartolini Bartłomiej (herbu Zielona Pietruszka!) i bajkowe królewny z Pacanowa. Była wata cukrowa, zaczarowane jabłuszka, bańki mydlane, gry sprawnościowe, kolorowanki i wiele innych atrakcji.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dziękujemy za odwiedziny i wszystkiego najlepszego!

Życzenia i prezenty dla małych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii przekazał dziś w imieniu samorządu województwa wicemarszałek Marek Bogusławski. Wraz z wiceministrem spraw zagranicznych Piotrem Wawrzykiem wicemarszałek przekazał podarunki – zabawki, książeczki, układanki – na ręce dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Bartosza Stemplewskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this