Znajdź nas na

FAKTY

„Szafa dla potrzebujących” – akcja charytatywna w gminie Kunów, to strzał w „10”! [VIDEO]

Ponad 160 mieszkańców gminy Kunów wzięło udział w akcji charytatywnej „Szafa dla potrzebujących”. Pomysłodawcą wydarzenia jest Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, który pozyskał ubranka od jednego z darczyńców. Odzież odbierać można od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00. – Ubranka wydawać będziemy do ostatniej sztuki. Cieszę się, że w taki sposób możemy pomóc. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców – mówi burmistrz Lech Łodej.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kolorowe, z metkami i najwyższej jakości – takie są ubrania dla dzieci, jakie mieszkańcom rozdaje Stowarzyszenie Witulin nad Świśliną. Tylko od poniedziałku (4 marca), kiedy rozpoczęła się akcja skorzystało z niej blisko 160 mieszkańców. 

– Najwięcej osób przyszło wczoraj, bo aż 55. Cieszę się, że ta akcja odbija się tak szerokim echem. Dzwonią do nas mieszkańcy z innych miejscowości i gmin w naszym powiecie i pytają czy mogą skorzystać. Na razie chciałbym, aby w pierwszej kolejności z pomocy mogli skorzystać mieszkańcy naszej gminy Kunów. Jeśli zostaną nam ubranka, pomyślimy co dalej – mówi Lech Łodej.

To właśnie burmistrz jest pomysłodawcą akcji charytatywnej. Przyznaje, że skontaktował się z nim jeden z przedsiębiorców z pytaniem, czy mógłby przekazać nieodpłatnie nowe ubrania dla dzieci i młodzieży. Tak też się stało. 

– Przekształciliśmy to w akcję charytatywną. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Witulin nad Świśliną możemy rozdysponować otrzymaną odzież. Ubranka są nowe, mają jeszcze metki. Myślę, że każda mama, tato, babcia, czy dziadek, znajdą tu coś dla swoich dzieci i wnuków. Mamy odzież dla niemowlaczków i ta najchętniej „schodzi”, ale są też ubranka dla starszych dzieci – wyjaśnia Lech Łodej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dystrybucja ubranek trwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00. Regulamin akcji publikujemy poniżej.

Źródło: Fb Lech Łodej
Źródło: Fb Lech Łodej
Źródło: Fb Lech Łodej
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this