Znajdź nas na

FAKTY

Szczepienia w ostrowieckim szpitalu odwołane!

– Dowiedzieliśmy się w sobotę, że od dziś (poniedziałek, 18 stycznia) w tym tygodniu nie możemy realizować szczepień grupy 0, jak również innych osób przeznaczonych do szczepień pierwszą dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi – poinformował Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. W ubiegłym tygodniu producent szczepionek, koncern Pfizer, poinformował, że zdecydował się tymczasowo ograniczyć dostawy szczepionek przeciw COVID-19 dla całej Europy. Koncern zamierza zwiększyć moce produkcyjne.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W tym tygodniu nie odbędą się zaplanowane szczepienia przeciwko koronawirusowi dla grupy 0.

– Nastąpiła przerwa w dystrybucji szczepionki z firmy produkującej z Belgii. W związku z czym cały  harmonogram szczepień ustalony na ten tydzień, a było to 540 osób umówionych do zaszczepienia do czwartku, niestety ulegnie przesunięciu co najmniej o tydzień – wyjaśnia Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. 

Dodał, że jeśli chodzi o szczepienia drugą dawką, które  będą realizowane od 25 stycznia póki co nie są zagrożone. Wyjaśnia, że szczepienie powinno być realizowane w przyszłym tygodniu. 

– My liczymy, że to  opóźnienie będzie wynosiło właśnie około tygodnia i że w przyszłym tygodniu ruszymy z powrotem,  z tym, że wtedy cały oczywiście program szczepień przesunie się o tydzień – tłumaczy Adam Karolik. 

Zapewnia, że do czwartku ubiegłego tygodnia udało się zaszczepić  360 osób – pracowników z grupy 0 z ostrowieckiego szpitala. Wszystkie dawki zostały podane, żadna nie została zmarnowana. Szczepienie przebiegało płynnie. 

– My nawet planowaliśmy od tego tygodnia uruchomić  szczepienie przez wszystkie dni w tygodniu, bo  pierwsze informacje były bardzo pozytywne. Sugerowano nam, że będzie można pobierać szczepionki również w czwartek. To dałoby  możliwość szczepienia 7 dni w tygodniu ponieważ szczepionka  jest ważna 120 godzin i tylko dostarczanie dwa razy w tygodniu szczepionki gwarantuje ciągłość szczepienia przez 7 dni w tygodniu – mówi Adam Karolik. 

Dodaje, że pojawiły się pewne drobne powikłania w grupie 360 zaszczepionych osób, ale podkreśla, że ogólnie należy uznać, że szczepienia przebiegały bez zakłóceń. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Wzajemne szczęście i miłość to to co łączy tych ludzi! 14 par z gminy Ćmielów świętowało „złote gody”! [FOTO]

FAKTY

Ostrowiec Św.: St. sierż. Marcin Bis – bohater w mundurze! Desperat targnął się na życie! Uratował go dzielnicowy!

FAKTY

Dzięki funduszowi sołeckiemu mieszkańcy gminy Ćmielów mogą decydować o swoich potrzebach!

FAKTY

Łącznik Denkowskiej z Furmańską gotowy już w połowie maja! Będzie rondo i ścieżka rowerowa!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this