Znajdź nas na

FAKTY

Szpital w Czerwonej Górze i Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa otrzymały dodatkowe środki na walkę z pandemią!

Dziś Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał dodatkowe środki w ramach projektu „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” dla Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego – prawie 1, 3 mln zł oraz dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Czerwonej Górze – 1, 2 mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Ze względu na rozprzestrzenianie się pandemii, zwiększają się też potrzeby placówek bezpośrednio zaangażowanych w walkę z koronawirusem – mówi wicemarszałek Renata Janik. – Stąd podjęta w trybie pilnym decyzja o przeznaczeniu pozostających jeszcze do dyspozycji środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na sfinansowanie najpilniejszych wydatków.

Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego chce przeznaczyć otrzymane dofinansowanie na około 90 dyżurów ambulansu wymazowego, pobierającego wymazy od osób przebywających na kwarantannie oraz zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu karetek. Z kolei Szpital w Czerwonej Górze zamierza zakupić m. in. urządzenia do przeprowadzania testów szybko wykrywających wirusa, tunelu dezynfekującego z automatycznym pomiarem temperatury oraz środki ochrony indywidualnej dla lekarzy i pielęgniarek.

Projekt „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” realizowany jest przez Województwo Świętokrzyskie od kwietnia 2020 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracy ludziom z „pierwszej linii frontu” walki z koronawirusem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this