Znajdź nas na

FAKTY

Tańsza woda i ścieki! Gmina Kunów ma swoją tarczę antykryzysową!

Niższe o 50 procent rachunki za wodę dla mieszkańców oraz przedsiębiorców, niższe o 50 procent rachunki za odprowadzanie ścieków dla przedsiębiorców, umorzenie 50 proc. należności z tytułu czynszu za nieruchomości, lokale mieszkalne i użytkowe dla mieszkańców oraz przedsiębiorców – to tylko niektóre z ulg, jakie na wniosek Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy Kunów, przy jednogłośnej aprobacie radnych, wprowadzone zostały w życie, jako Tarcza Antykryzysowa Gminy Kunów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jako gmina wychodzimy naprzeciw przedsiębiorcom i mieszkańcom w tym trudnym dla nas wszystkim czasie epidemii. Realizujemy nie tylko propozycje przedstawione przez rząd, ale dołączamy też wypracowane przez nas rozwiązania. Tak powstała Tarcza Antykryzysowa Gminy Kunów  – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

To dzięki jego inicjatywie podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kunowie (9 kwietnia) pod obrady wprowadzona została uchwała, dzięki której zarówno mieszkańcy jak i przedsiębiorcy z terenu gminy Kunów mogą liczyć na ulgi. Uchwałę podjęto jednogłośnie. 

– W celu ułatwienia mieszkańcom i przedsiębiorcom, spełniającym kryteria wymienione w uchwale, skorzystanie z możliwych ulg, umorzeń lub przedłużeń terminów w zakresie płatności rat podatku od nieruchomości, na stronie internetowej Gminy Kunów (www.kunow.pl) w zakładce „Tarcza antykryzysowa Gminy Kunów” zostały zamieszczone aktywne druki wniosków o skorzystanie z poszczególnych form wprowadzonych ulg – wyjaśnia Lech Łodej. 

Tarcza antykryzysowa gminy Kunów przewiduje:  niższe o 50 procent rachunki za wodę dla mieszkańców oraz przedsiębiorców za okres od 1 kwietnia do 30 czerwca; niższe rachunki za odprowadzane ścieki o 50 procent dla przedsiębiorców od 1 kwietnia do 30 czerwca;  umorzenie 50 procent  należności z tytułu czynszu za nieruchomości, lokale mieszkalne i użytkowe dla mieszkańców oraz przedsiębiorców za okres od 1 maja. do 30 czerwca,   odroczenie pozostałych należności z tytułu oddanych nieruchomości oraz lokali w najem, dzierżawę dla mieszkańców oraz przedsiębiorców do dnia 31 sierpnia;  przedłużenie dla przedsiębiorców terminów płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. do 30 września.

Z prośbą o pomoc zgłosili się już pierwsi przedsiębiorcy. 

Pełną treść podjętej uchwały w sprawie ulg dla mieszkańców oraz przedsiębiorców z terenu Gminy Kunów znajduje się  na stronie www.bip.kunow.pl w zakładce Uchwały Rady – 2020 r.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this