Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

To będzie wielkie święto najmłodszych mieszkańców gminy Kunów!

Dni Dziecka organizowane przez gminę Kunów, to już tradycja. Nie brakuje atrakcji, które co roku przyciągają tłumy. Już w najbliższą niedzielę (4 czerwca) na stadionie Stali Kunów świętować będą najmłodsi mieszkańcy gminy, choć okazji do wspólnych zabaw nie zabraknie również dla tych nieco starszych. – Zapraszamy całe rodziny. Spędźmy tę niedzielę razem – zachęca Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Gminny Dzień Dziecka w Kunowie 2022 r. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Mobilna ścianka wspinaczkowa, strzelnica łucznicza, dmuchany plac zabaw, gry i zabawy z nagrodami, malowanie włosów i skręcanie balonów, zajęcia sportowe z zawodnikami LKS „Stal” Kunów, pokaz sprzętu i wyposażenia straży pożarnej oraz policji – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano z okazji Gminnego Dnia Dziecka w Kunowie. Najmłodsi mieszkańcy gminy świętować będą już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca. Wydarzenie, które  odbędzie się pod hasłem: Bezpieczne wakacje, współfinansowane jest ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z budżetu gminy Kunów, a także dzięki sponsorom: firmie PerfectDoor i TBM z Kunowa.

Dzień Dziecka w gminie Kunów 2019 rok
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W gminie Kunów nie zapominamy o najmłodszych. Janusz Korczak powiedział kiedyś: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Doskonale o tym wiemy, dlatego w  tym wyjątkowym dniu chcemy, aby na twarzach naszych dzieci pojawiły się uśmiechy, beztroska i radość. Te maluchy są naszą przyszłością – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Przypomina, że ta impreza wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń stałych. Dzieci czekają na nią z niecierpliwością, a frekwencja z roku na rok jest coraz większa. 

Dzień Dziecka w Kunowie 2022 r.
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– To duża i urozmaicona impreza, której jednym z głównych założeń jest edukacja poprzez zabawę. Zbliżają się wakacje warto przypomnieć jakich zasad trzeba przestrzegać, aby spędzić je bezpiecznie. Dzieci i ich rodzice będą mogli przekonać się jak wygląda świat po założeniu alkogogli i narkogogli. Profilaktyka jest bowiem niezwykle istotna. Młodzież, która za chwilę wkracza w dorosły wiek, powinna zdawać sobie sprawę z zagrożeń – tłumaczy Lech Łodej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 na stadionie sportowym LKS „Stal” Kunów. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this