Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

To będzie wyjątkowy Dzień Kobiet w gminie Kunów! Z koncertem zawita Zespół Zbrucz!

To będzie święto wszystkich kobiet z gminy Kunów, choć zaproszone na wydarzenie są panie z całego powiatu. Mowa o organizowanym w sobotę, 7 marca w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” przy ulicy Fabrycznej w Kunowie, Dniu Kobiet. Ze specjalnym występem, w osiemnastoosobowym składzie przyjedzie ukraiński Zespół „Zbrucz”, który nie tak dawno skradł serca publiczności w Nietulisku Dużym. – Zaproszone są wszystkie panie, nie tylko te z naszej gminy. To ich święto. Zależy nam na tym, aby tego dnia poczuły się wyjątkowo – zachęca Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Kobietom w gminie Kunów, w mojej ocenie, żyje się dość dobrze. Myślę, że każda z pań może znaleźć dla siebie swoje miejsce. Na terenie gminy funkcjonuje sporo Stowarzyszeń, sporo Kół Gospodyń Wiejskich, sporo zespołów śpiewaczych, jak chociażby nasz reprezentacyjny Zespół „Kunowianie”. Panie zasiadają też w naszej radzie gminy, odnajdują się także w roli sołtysów.  Wiadomo, że jak to w życiu bywa są pewne niedociągnięcia i mankamenty, zawsze chciałoby się więcej, ale niektóre sprawy wymagają czasu. Wiem, że brakuje Klubu Seniora, którego dopominają się chociażby panie z Klubu Kobiet Kreatywnych, ale nie zapominamy o tym i na pewno podejmiemy działania, aby kobietom z gminy Kunów żyło się jeszcze lepiej – podsumowuje burmistrz.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Aby Dzień Kobiet był wyjątkowy, do Kunowa ze specjalnym występem przyjedzie ukraiński Zespół „Zbrucz”, który część mieszkańców gminy mogła już podziwiać na scenie, podczas zorganizowanego w styczniu w Nietulisku Dużym  „Dnia Babci i Dziadka”. To tam, po raz pierwszy występ zespołu zobaczył burmistrz. Jak przyznaje sam zajmuje się muzyką, a tak profesjonalnego zespołu, z tak dopracowanym repertuarem, głosami, choreografią, tańcami, dawno nie słyszał.

– Długo będę pamiętał koncert i pokaz tańców, jaki można było oglądać w Nietulisku Dużym. Dlatego też postanowiliśmy, że na Dzień Kobiet musimy po raz kolejny zaprosić zespół sąsiadów zza wschodniej granicy, aby tym razem dał występ dla szerszej publiczności. Cieszę się, że możemy z nimi współpracować. Marzy mi się, aby pokazać ich jeszcze szerszej publiczności. Warto takie zespoły promować.  Okazja jest wyjątkowa, w związku ze zbliżającym się świętem kobiet. Impreza odbędzie się w sobotę, 7 marca, czyli w wigilię Dnia Kobiet, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie panie, choć i dla panów miejsce się znajdzie – dodaje burmistrz. Przyznaje, że ciężko go wzruszyć do łez, ale zespołowi Zbrucz się udało. 

Na koncert zaprasza także Barbara Domagała, animatorka Klubu Kobiet Kreatywnych, która w muzyce zespołu Zbrucz zakochała się także podczas ich występu w Nietulisku Dużym.

– Koncert  był wspaniały, kolorowy. Także w Kunowie artyści przedstawią piosenki ukraińskie, polskie, będzie także coś z opery, a także pieśni cygańskie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy występowali w Nietulisku Dużym byłam pod wrażeniem ich talentu, a także umiejętności, które prezentują. Bo to nie tylko śpiew, ale i tańce – mówi Barbara Domagała. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Przypomina, że wszyscy muzycy Zespołu ukończone mają akademie muzyczne, a nie jest to zwyczajna grupa muzyków. Są wśród niej utalentowani tancerze, solistki i soliści, którzy cieszą się międzynarodową sławą. Mieszkają na Ukrainie, która jak podkreślają, jest ich ukochanym domem, jednak większość z nich, jak Wasyl Irmijczuk, kierownik zespołu, swoje korzenie ma w Polsce, więc pół serca zostawia zawsze w kraju nad Wisłą. 

– Jestem w stałym kontakcie z kierownikiem zespołu panem Wasilem. W ubiegłym tygodniu byli w południowej części Polski, zdobywają serca Polaków i cieszą się coraz większą popularnością. Pan Wasil wspomniał, że to co pokazali w Nietulisku Dużym, to była tylko namiastka tego, co pokażą w Kunowie. Na scenie zaprezentuje się bowiem 18 artystów, będą prezentować nie tylko tańce, ale i dawne instrumenty muzyczne, jakie wykorzystywane były na Ukrainie – zdradza Barbara Domagała, która zachęca wszystkie panie, ale i panów, aby 7 marca zarezerwowali sobie czas na chwilę relaksu przy dobrej muzyce w Kunowie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this