Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Tragedia w gminie Ćmielów! Nie żyje mężczyzna, który wpadł do Kamiennej!

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 48-letniego mężczyzny, który wpadł do rzeki Kamiennej w okolicach Rudy Kościelnej. O godzinie 18.45 lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Jak poinformowała nas Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim akcja ratunkowa prowadzona była z wody i lądu. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem policji i prokuratora.

Zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Tuż przed godziną 17.00 ostrowieccy strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do rzeki Kamiennej w okolicach Rudy Kościelnej, w gminie Ćmielów. Do akcji zadysponowano 8 zastępów straży, 25 ratowników, w tym grupę wodno-nurkową z Kielc – poinformowała nas  po godzinie 18.00 Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. 

Poszukiwania prowadzone były z wody i z lądu. Mundurowi przeszukiwali rzekę na odcinku Ruda Kościelna – Boria, w sumie na ok. 700 metrach.  Niestety poszukiwania nie zakończyły się szczęśliwie. 

– Przed godziną 18.00 znaleźliśmy poszkodowanego, wyciągnęliśmy go z wody i przekazaliśmy pogotowiu ratunkowemu. Niestety o godzinie 18.45 lekarz pogotowia stwierdził zgon – wyjaśnia Barbara Majdak. 

Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. dodaje, że mężczyzna był mieszkańcem gminy Bodzechów. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem policji i prokuratora. 

Nie prawdą jest, że mężczyzna wpadł do rzeki quadem, a także, że przeszukiwano ją na odcinku 4 kilometrów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this