Znajdź nas na

FAKTY

Trwają intensywne prace na terenie przyszłej obwodnicy Ostrowca Św.!

Jak 27 września (wtorek) na Twitterze poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach wzdłuż przyszłej obwodnicy Ostrowca Św. trwa zbrojenie, betonowanie i wykonywanie izolacji przepustów, które będą także pełnić funkcję przejść dla małych zwierząt i płazów. Już w poniedziałek na placu budowy gościć będzie Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

Źródło: Twitter GDDKiA w Kielcach

Trwa budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Obwodnica połączy węzeł Brezelia z drogą krajową nr 9. Powstanie odcinek drogi jednojezdniowej klasy GP (ruchu przyspieszonego) poprowadzonej nowym śladem od węzła Brezelia do skrzyżowania typu rondo średnie z drogą nr 9 w rejonie ul. Wąwozy. 

Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, powstanie infrastruktura o wysokim poziomie bezpieczeństwa, która przyczyni się do ograniczenia ryzyka zdarzeń drogowych w centrum miasta poprzez wprowadzenie ruchu poza obszary najbardziej wrażliwe na jego oddziaływanie. 

Źródło: Twitter GDDKiA w Kielcach

Zaprojektowano 6 obiektów mostowych (5 mostów i wiadukt nad drogą powiatową) oraz 2 duże przepusty pełniące funkcję przejść dla małych zwierząt. I to właśnie prace związane z tymi ostatnimi są aktualnie wykonywane. Trwa zbrojenie, betonowanie i wykonywanie izolacji przepustów, które będą także pełnić funkcję przejść dla małych zwierząt i płazów. 

Już w poniedziałek (3 października) na placu budowy gościć będzie Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury. POdczas zaplanowanej konferencji prasowej nastąpi podpisanie „Programu inwestycji dla obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego”. 

Źródło: Twitter GDDKiA w Kielcach

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this