Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Trwają prace na ulicy Jasnej w Ćmielowie! To nie jedyna droga gminna, która doczeka się remontu!

Do końca listopada nowy standard zyskają drogi w gminie Ćmielów: Jasna i Dworcowa w Ćmielowie, 100 metrowy odcinek jezdni w Woli Grójeckiej, a także w Rudzie Kościelnej. Z nowej drogi dojazdowej do pól cieszyć się będą także rolnicy z Łysowodów. – Chcemy sprostać oczekiwaniom mieszkańców, którzy długo oczekują na remonty tych dróg – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Z wyjątkiem drogi w Łysowodach, współfinansowanej z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR) , reszta inwestycji finansowana będzie z budżetu gminy.

Ulica Jasna w Ćmielowie fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Gmina Ćmielów nie tylko swoim wkładem finansowym wspiera remonty dróg powiatowych w obrębie gminy, ale także wsłuchując się w głosy i potrzeby mieszkańców realizuje własne inwestycje drogowe.    

Przebudowana będzie m.in 100 metrowy odcinek ulicy Dworcowej w Ćmielwoie. 

– To  długo wyczekiwane zadanie przez mieszkańców tej części Ćmielowa. Żaden program nie kwalifikuje tak krótkich odcinków dróg do otrzymania na nie  dofinansowania. Fundusz usuwania klęsk żywiołowych jest zawieszony do przyszłego roku, a mamy tam sześć zadań zgłoszonych, wobec tego wymiennie realizujemy te inwestycje, które nie mogą być zakwalifikowane do tego typu dofinansowań. Jedną z nich jest właśnie ulica Dworcowa – wyjaśnia Joanna Suska.  Koszt zadania to 62 730 zł. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Ulica Dworcowa to dziś mozaika z betonowych płyt, pełna kolein i dziur.  

– Mieszkańcy, tak naprawdę centralnego Ćmielowa nie mieli dojazdu do swoich posesji po asfalcie, tylko po betonowych płytach, po wybojach. Groziło to niebezpieczeństwem uszkodzenia samochodu, nie było to także bezpieczne dla ruchu pieszych – tłumaczy burmistrz Ćmielowa. 

Aktualnie trwają prace przy ulicy Jasnej w Ćmielowie. Koszt remontu to 56 200 zł. 

– Ulica Jasna to jedna z głównych ulic Ćmielowa, w samym jego sercu, przy banku. Było tam mnóstwo remontów cząstkowych,  łatania dziur, na dodatek jezdnia była  zaniżona. W kiepskim stanie była też nakładka asfaltowa. Po remoncie poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a także zmieni się estetyka głównego Ćmielowa – mówi Joanna Suska. 

Wyremontowany zostanie także odcinek drogi w Woli Grójeckiej
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przebudowana będzie  także droga w Rudzie Kościelnej. Wartość zadania ok. 40 tysięcy złotych. Nowej nakładki doczeka się także 100 metrowy odcinek w  Woli Grójeckiej.

– Jak pamiętamy w ubiegłym roku przebudowaliśmy 300 metrów drogi w Woli Grójeckiej. Niestety tylko na tyle pozwalała dokumentacja. Dalszy odcinek 100 metrów to jest  fragment, który powinien zostać ujęty w ramach tamtej dokumentacji. Wychodzimy na wprost oczekiwaniom mieszkańców. Myślę, że teraz będą już w pełni zadowoleni mogli korzystać z tej drogi – wyjaśnia burmistrz.  

Ulica Dworcowa w Ćmielowie
Źródło: Dzień Dobry Ćmielów

W ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych remontowana będzie droga na Łysowody. 

– Została przeze mnie zgłoszona do dofinansowania. Droga ma 220 metrów i jest drogą dojazdową do pól dla rolników. Wartość tego zadania, według przetargu wyniosła 97 600 zł, jednak 45 tysięcy udało się pozyskać właśnie z FOGR-u – mówi burmistrz.

Zapewnia, że wszystkie zaplanowane inwestycje drogowe zakończone będą wraz z końcem listopada. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this