Znajdź nas na

FAKTY

Trwają prace remontowe w Domu Ludowym w Okole! Już wkrótce zacznie działać tu Klub Seniora!

Trwają intensywne prace w Domu Ludowym w Okole, w którym już wkrótce uruchomiony zostanie Klub Seniora. Pomieszczenia na parterze budynku zmienią się nie do poznania, powstanie sala spotkań, zaplecze kuchenne, wyposażona zostanie także sala do rehabilitacji. – Mam nadzieję, że będzie to miejsce, w którym nasi seniorzy poczują się jak w drugim domu. Zamiast spędzać czas w samotności, wśród czterech ścian, będą mogli się samorealizować – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Hubert Żądło. wójt gminy Bałtów w Domu Ludowym w Okole trwa remont pomieszczeń dla Klubu Seniora fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że  na  modernizację i dostosowanie budynku gmina Bałtów pozyskała 175 000 zł (85 proc. kosztów zadania) z Programu Senior Plus. Aby zrealizować inwestycję gmina będzie musiała dopłacić zaledwie 44 000 zł z własnego budżetu. Parter budynku zmieni się nie do poznania. Wymieniona zostanie stolarka okienna, przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne, powstanie zaplecze kuchenne i sanitariaty. Wyposażona zostanie również sala do rehabilitacji. Remont kosztować będzie 138 807,09 zł, wyposażenie obiektu – 80 742,17 zł. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Już teraz trwają zaawansowane prace modernizacyjne. Część ścian została wyburzona, zmienił się rozkład pomieszczeń, w innych konieczna była wymiana drzwi i dostosowanie ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystko w trosce o komfort przyszłych Klubowiczów. Wsparciem objętych zostanie 20 osób. Mam nadzieję, że Klub Seniora stanie się dla nich dobrym pretekstem, aby wyjść z domu i zaangażować się w rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. W naszej gminie mamy bardzo zdolnych seniorów. To osoby, które kiedyś tworzyły historię naszej gminy. Dziś jesteśmy im winni opiekę, szacunek i uwagę, a przy okazji możemy się wiele od nich nauczyć  – wyjaśnia Hubert Żądło. Przyznaje, że do tej pory w Okole brakowało takiego miejsca. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po przygotowaniu budynku do użytku gmina składać będzie kolejny wniosek o dofinansowanie na bieżącą działalność Klubu. Na terenie gminy Bałtów prężnie działa Stowarzyszenia Seniorów „Ruch to moje zdrowie” które swoją siedzibę ma  w Bałtowie. Seniorzy nie tylko spotykają się na zajęciach tematycznych (rękodzieło, warsztaty artystyczne, czy historyczne), ale także organizują wycieczki krajoznawcze, rowerowe, czy piesze.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this