Znajdź nas na

FAKTY

Udawał, że jest… wystawowym manekinem! Po zamknięciu galerii okradł stoisko z biżuterią i stołował się w jednym z barów!

Ta historia nadaje się na scenariusz filmu akcji. W jednej z warszawskich galerii 22-letni mężczyzna postanowił udawać manekina, aby uniknąć zdemaskowania go przez kamery. Po zamknięciu galerii handlowej okradł „wyspę” z biżuterią. Innego dnia zaś najadł się do syta w jednym z barów, a potem wymienił swoje ubrania na nowe wślizgując się do sklepu pod stalową kurtyną. Kiedy znowu zgłodniał wrócił do baru na kolejny posiłek. Za te wszystkie przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KRP I – Śródmieście

Po ujęciu przez pracowników ochrony policjanci zatrzymali i doprowadzili na komendę mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania. W jednym z przypadków 22-latek wpadł na pomysł jak zostać niezauważonym w galerii handlowej po jej zamknięciu. W tym celu z torebką w ręku znieruchomiał na tle witryny sklepowej, udając wystawowego manekina. Kiedy poczuł się już bezpieczny, ruszył „na łowy” i okradł „wyspę” z biżuterią.

Innego dnia, również po zamknięciu centrum handlowego poszedł do jednego z barów i najadł się do syta. Chwilę później wykorzystał nadarzającą się okazję i prześlizgnął się pod stalową kurtyną do sklepu z markową odzieżą, aby wymienić swoje ubrania na nowe .Po drodze raz jeszcze „zahaczył” o znany już sobie bar, żeby spożyć kolejny posiłek.

Źródło: KRP I – Śródmieście

Szczęście jednak w końcu go opuściło. Został dostrzeżony i ujęty przez pracowników ochrony, którzy wezwali na miejsce policję. Wiadomo już, że 22-latek ma też na swoim koncie kradzieże i włamania w innej galerii, gdzie także po jej zamknięciu zabrał z kilku kasetek pieniądze z utargów i usiłował ukraść inne przedmioty.  

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w postępowaniu prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ postawili już 22-latkowi zarzuty dotyczące włamań i kradzieży. Na wniosek tej samej Prokuratury, Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa do 10 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KRP I – Śródmieście

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this