Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ukradł i podpalił auto! Policja poszukuje jego wspólnika!

Ta historia ma swój początek w grudniu 2019 roku, Wtedy to z parkingu na jednym z osiedli w Ostrowcu Św. skradziono samochód marki Volkswagen. Policjanci rozpoczęli działania, by odzyskać skradzione mienie. Niestety odnalezione w lesie skradzione auto zostało podpalone. Po niemal półrocznych poszukiwaniach, ostrowieckim policjantom udało się ustalić sprawcę. To 27-latek, który teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na początku grudnia ubiegłego roku do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie, dotyczące kradzieży pojazdu marki Volkswagen. Z przekazanych przez zgłaszającego  informacji wynikało, że niemieckie auto zaparkowane było na jednym z ostrowieckich osiedli. 

Wartość pojazdu pokrzywdzony oszacował na kwotę 6000 złotych. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania, by odzyskać skradzione mienie. Ostatecznie pojazd został odnaleziony w kompleksie leśnym. Niestety został podpalony. Najprawdopodobniej, chcąc zatrzeć za sobą wszystkie ślady sprawcy kradzieży w ten sposób chcieli zatrzeć za sobą ślady.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy zajmowali się sprawą, rozpoczęli poszukiwania sprawców tego zdarzenia. Ich praca doprowadziła do ustalenia sprawców tego przestępstwa. Jednym z nich okazał się 27-letni ostrowczanin. Zatrzymany w zeszłym tygodniu mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i uszkodzenia mienia. Zatrzymanie jego wspólnika pozostaje kwestią czasu. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this