Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ukradł i podpalił auto! Policja poszukuje jego wspólnika!

Ta historia ma swój początek w grudniu 2019 roku, Wtedy to z parkingu na jednym z osiedli w Ostrowcu Św. skradziono samochód marki Volkswagen. Policjanci rozpoczęli działania, by odzyskać skradzione mienie. Niestety odnalezione w lesie skradzione auto zostało podpalone. Po niemal półrocznych poszukiwaniach, ostrowieckim policjantom udało się ustalić sprawcę. To 27-latek, który teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na początku grudnia ubiegłego roku do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie, dotyczące kradzieży pojazdu marki Volkswagen. Z przekazanych przez zgłaszającego  informacji wynikało, że niemieckie auto zaparkowane było na jednym z ostrowieckich osiedli. 

Wartość pojazdu pokrzywdzony oszacował na kwotę 6000 złotych. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania, by odzyskać skradzione mienie. Ostatecznie pojazd został odnaleziony w kompleksie leśnym. Niestety został podpalony. Najprawdopodobniej, chcąc zatrzeć za sobą wszystkie ślady sprawcy kradzieży w ten sposób chcieli zatrzeć za sobą ślady.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy zajmowali się sprawą, rozpoczęli poszukiwania sprawców tego zdarzenia. Ich praca doprowadziła do ustalenia sprawców tego przestępstwa. Jednym z nich okazał się 27-letni ostrowczanin. Zatrzymany w zeszłym tygodniu mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i uszkodzenia mienia. Zatrzymanie jego wspólnika pozostaje kwestią czasu. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this