Znajdź nas na

FAKTY

Ulewa w powiecie ostrowieckim nie taka straszna! Strażacy wyjeżdżali do czterech zdarzeń!

Do czterech zdarzeń, związanych z intensywnymi opadami deszczu wyjeżdżali wczoraj wieczorem i w nocy (5 sierpnia) strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. – Nie były to jakieś spektakularne wyjazdy, a zdarzenia związane z opadami deszczu – tłumaczy Sebastian Klaus z KP PSP w Ostrowcu Św.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Choć intensywne opady deszczu, jakie nadciągnęły wczoraj w nocy (5 sierpnia) nad powiat ostrowiecki, wyglądały groźnie, ich skutki nie były jednak tragiczne. Jak poinformował nas Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, strażacy wyjeżdżali do czterech zdarzeń.    

– Na ulicy Romualda Traugutta na skutek nagłych i intensywnych opadów deszczu, wezbrała woda. Nasze działania polegały na udrożnieniu studzienek burzowych. Drugie zdarzenie miało miejsce w Mychowie-Kolonii w gminie Bodzechów. W jednym z budynków jednorodzinnych woda przedostała się do piwnicy. Nasze działania polegały na udrożnieniu odpływu. W Przyborowie z kolei na drogę  spadł konar drzewa. Został pocięty i usunięty. W Świrnie na ok. 40 metrach w wyniku opadów deszczu na jezdnię dostało się błoto. Nasze działania polegały na usunięciu błota i przepłukaniu  jezdni – wyjaśnia Sebastian Klaus. 

Zalana ulica Romualda Traugutta w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this