Znajdź nas na

FAKTY

Ulica Nowe Piaski z interaktywnym przejściem dla pieszych, przejezdna dla kierowców!

Miesiąc przed planowanym terminem zakończyła się rozbudowa drogi gminnej Nowe Piaski w Ostrowcu Św. – Jest mi niezmiernie miło, że kolejna ulica, na kolejnym osiedlu w naszym mieście zmieniła swój wygląd. To jest taki skrót, mieszkańcy Kolonii Robotniczej doskonale się orientują i wiedzą, że i od ulicy Grzybowej i od ul. Piaski, czy od ul, Sienkiewicza można szybko i sprawnie się przemieścić – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. Zapowiedział także, że na odbiór czekają kolejne drogi w mieście. Remont ulicy Nowe Piaski możliwy był dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nowy odcinek mierzy 382 metry długości i siedem metrów szerokości. Zakres robót obejmował  rozbudowę istniejącego pasa drogowego ulicy Nowe Piaski, budowę chodnika, ścieżki rowerowej, budowę kanału deszczowego o łącznej długości 280 m,  budowę linii eNN oświetlenia ulicznego o łącznej długości 459 m, przebudowę fragmentu zatoki autobusowej na skrzyżowaniu rozbudowywanej ulicy Nowe Piaski i Grzybowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Jest mi niezmiernie miło, że kolejna ulica, na kolejnym osiedlu w naszym mieście zmieniła swój wygląd, swój wizerunek. To jest taki skrót, mieszkańcy Kolonii Robotniczej doskonale się orientują, wiedzą, że i od Grzybowej, od ul. Piaski, od ul. Sienkiewicza można szybko i sprawnie się przemieścić – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Rozbudowa drogi gminnej kosztowała 1,74 mln zł przy ponad milionowej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą było ostrowieckie Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD”.  Wyremontowany odcinek to nie tylko skrót do szpitala, dzięki inwestycji wzrosła także cena za pobliskie nieruchomości, znajdujące się przy drodze. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Miło mi, że mamy taki rozkopany Ostrowiec Św. w tym momencie. Mamy siedem ulic w realizacji teraz i za chwilę ich odbiory,  na kolejnych pięć podpisane kontrakty.  Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy widzą i dostrzegają zmieniający się układ komunikacyjny miasta – dodał prezydent. 

Przypomniał, że drogi  na, których trwają prace to ulica Ogrodowa,  Miodowa, boczna od Bałtowskiej, a także Siennieńska, za chwilę ciężki sprzęt wiedzie także na ulicę Wardyńskiego, Piwną, Ostrowiecką i Bolesława Prusa.

– Realizacja tej drogi trwała bardzo krótko. Kontrakt mamy podpisany do 20 sierpnia, także o miesiąc skróciliśmy realizację tej drogi – podkreślał Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. Dodał także, że na ulic Nowe Piaski zamontowane zostało pierwsze w gminie interaktywne przejście dla pieszych. 

Fragment ulicy Nowe Piaski oddany do użytku
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zamontowano w nim czujniki ruchu i „kocie oczka” , pasy pulsujących świateł ostrzegawczych, zamontowane w jezdni wzdłuż krawędzi przejścia dla pieszych. Od zewnątrz przejścia światła są czerwone, od wewnątrz białe. Dzięki czujnikom ruchu punkty włączają się gdy pieszy zbliży się do przejścia i gasną gdy je opuści. Wmontowane w nawierzchnię, powodują sygnalizacje osobom nadjeżdżającym, że pieszy znajduje się na przejściu na pieszych.

– W imieniu Rady Osiedla Kolonia Robotnicza, w imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy panu prezydentowi i wykonawcą za tak piękną drogę, za ścieżkę rowerową, za chodniki. Nie chcę się powtarzać, ale powiem jedno, w radzie osiedlowej pracuję już czwartą kadencję, Cztery kadencję ubiegaliśmy się o budowę tej drogi, wreszcie się udało. Dodam, że takich długoterminowych inwestycji, na które bardzo długo wyczekiwaliśmy było kilka: budowa świetlicy osiedlowej, budowa dróg, budowa ronda, upiększanie ronda. Wszystko to zostało wykonane z inicjatywy pana prezydenta – podkreślała Anna Adamczyk z Rady Osiedla Kolonia Robotnicza. 

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jarosław Górczyński podziękował wykonawcy za szybką i sprawną budowę, elastyczności i cierpliwość do osób, które miały uwagi, co do inwestycji. Podziękował także  mieszkańcom za cierpliwość, ponieważ podczas trwających prac budowlanych mieli utrudniony dojazd do swoich posesji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this