Znajdź nas na

FAKTY

Unia Młodych stawia na działalność społeczną, upowszechnianie praw człowieka i innowacyjną politykę młodzieżową!

– Czuliśmy potrzebę stworzenia oddolnego ruchu młodzieżowego, działającego w szeroko rozumianej strefie publicznej – mówi Patryk Stępień, przewodniczący Unii Młodych. Zapewnia, że nowa organizacja będzie zajmowała się m.in. angażowaniem młodzieży w działalność społeczną i wolontariacką.

Grafika: Unia Młodych

Przypomnijmy, że 17 sierpnia Patryk Stępień, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego Młodych Demokratów, a także asystent Kamili Gasiuk-Pihowicz złożyli rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. W niedzielę, 30 sierpnia Patryk Stępień, który pełnił funkcję przewodniczącego Regionu Świętokrzyskiego, Dawid Góralski – wiceprzewodniczącego oraz Jakub Solarz – sekretarz zrezygnowali także z pełnionych funkcji oraz członkostwa w Młodych Demokratach. To między innymi oni postanowili powołać nowy ruch, który ma tworzyć innowacyjną politykę młodzieżową.

– W poniedziałek zawiadomiliśmy Krajowy Rejestr Sądowy o powstaniu nowej organizacji, jej nazwa to Unia Młodych. Czuliśmy potrzebę stworzenia oddolnego ruchu młodzieżowego, działającego w szeroko rozumianej strefie publicznej – to m.in. angażowanie młodych ludzi w działalność społeczną, działalność z zakresu edukacji, integracji europejskiej, upowszechniania praw człowieka i swobód obywatelskich, działalność na rzecz kultury czy równych praw. Już wkrótce ruszymy z przyjmowaniem członków, a już teraz mocno planujemy i organizujemy naszą działalność – mówi Patryk Stępień, przewodniczący Unii Młodych.

Do założycieli należą Patryk Stępień – działacz społeczny, asystent Kamili Gasiuk-Pihowicz, Oliwier Hynek – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowa, Dawid Góralski – student psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, Jakub Solarz – Poseł XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, Mateusz Panek – student finansów i rachunkowości na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Dominik Kapusta – działacz społeczny z Ostrowca Świętokrzyskiego, Michał Matręczyk – działacz społeczny z Białegostoku. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this