Znajdź nas na

FAKTY

Unia Młodych stawia na działalność społeczną, upowszechnianie praw człowieka i innowacyjną politykę młodzieżową!

– Czuliśmy potrzebę stworzenia oddolnego ruchu młodzieżowego, działającego w szeroko rozumianej strefie publicznej – mówi Patryk Stępień, przewodniczący Unii Młodych. Zapewnia, że nowa organizacja będzie zajmowała się m.in. angażowaniem młodzieży w działalność społeczną i wolontariacką.

Grafika: Unia Młodych

Przypomnijmy, że 17 sierpnia Patryk Stępień, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego Młodych Demokratów, a także asystent Kamili Gasiuk-Pihowicz złożyli rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. W niedzielę, 30 sierpnia Patryk Stępień, który pełnił funkcję przewodniczącego Regionu Świętokrzyskiego, Dawid Góralski – wiceprzewodniczącego oraz Jakub Solarz – sekretarz zrezygnowali także z pełnionych funkcji oraz członkostwa w Młodych Demokratach. To między innymi oni postanowili powołać nowy ruch, który ma tworzyć innowacyjną politykę młodzieżową.

– W poniedziałek zawiadomiliśmy Krajowy Rejestr Sądowy o powstaniu nowej organizacji, jej nazwa to Unia Młodych. Czuliśmy potrzebę stworzenia oddolnego ruchu młodzieżowego, działającego w szeroko rozumianej strefie publicznej – to m.in. angażowanie młodych ludzi w działalność społeczną, działalność z zakresu edukacji, integracji europejskiej, upowszechniania praw człowieka i swobód obywatelskich, działalność na rzecz kultury czy równych praw. Już wkrótce ruszymy z przyjmowaniem członków, a już teraz mocno planujemy i organizujemy naszą działalność – mówi Patryk Stępień, przewodniczący Unii Młodych.

Do założycieli należą Patryk Stępień – działacz społeczny, asystent Kamili Gasiuk-Pihowicz, Oliwier Hynek – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowa, Dawid Góralski – student psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, Jakub Solarz – Poseł XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, Mateusz Panek – student finansów i rachunkowości na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, Dominik Kapusta – działacz społeczny z Ostrowca Świętokrzyskiego, Michał Matręczyk – działacz społeczny z Białegostoku. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this