Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Unijne miliony na innowacje w przemyśle! 17 projektów z dofinansowaniem!

Ponad 45 mln zł unijnego dofinansowania trafi do świętokrzyskich firm na przedsięwzięcia, których wspólnym mianownikiem jest innowacyjność i zwiększenie konkurencyjności. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłoszonych zostało 57 projektów, z czego 17 otrzymało dofinansowanie.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, uruchomienie nowoczesnych linii technologicznych, zakup specjalistycznego sprzętu czy budowa obiektów dających firmom możliwości rozwoju – takie projekty zostały docenione przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego i otrzymały unijne dofinansowanie w ramach działania wspierającego inwestycje prowadzone przez sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłoszonych zostało 57 projektów, z czego 17 otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 na łączną kwotę ponad 45 mln zł. Koszt całkowity wszystkich inwestycji to 118, 5 mln zł.

Bez wątpienia projekty, które otrzymały unijne wsparcie, służyć będą nie tylko rozwojowi przedsiębiorstw, ale i przyczyniają się do wzmocnienia potencjału gospodarczego i konkurencyjności całego regionu świętokrzyskiego. Wśród przedsiębiorstw, które dzięki unijnym środkom, będą mogły wzmocnić swój potencjał, znalazły się firmy z branży budowlanej, energetycznej, poligraficznej, gospodarki odpadami czy motoryzacyjnej.

Dofinansowanie z RPO pozwoli m.in. na wyprowadzenie innowacji związanej z recyklingiem zadrukowanych folii czy nowatorskiego produktu w branży automotive, zakupiona zostanie także zautomatyzowana linia produkcyjna do druku książek z elementami sensorycznymi.

W ciągu najbliższych tygodni zostaną podpisane umowy z beneficjentami, a zaplanowane w ramach projektów przedsięwzięcia mają się zakończyć do 31 marca 2023 r.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this