Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Unijne miliony na innowacje w przemyśle! 17 projektów z dofinansowaniem!

Ponad 45 mln zł unijnego dofinansowania trafi do świętokrzyskich firm na przedsięwzięcia, których wspólnym mianownikiem jest innowacyjność i zwiększenie konkurencyjności. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłoszonych zostało 57 projektów, z czego 17 otrzymało dofinansowanie.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, uruchomienie nowoczesnych linii technologicznych, zakup specjalistycznego sprzętu czy budowa obiektów dających firmom możliwości rozwoju – takie projekty zostały docenione przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego i otrzymały unijne dofinansowanie w ramach działania wspierającego inwestycje prowadzone przez sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłoszonych zostało 57 projektów, z czego 17 otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 na łączną kwotę ponad 45 mln zł. Koszt całkowity wszystkich inwestycji to 118, 5 mln zł.

Bez wątpienia projekty, które otrzymały unijne wsparcie, służyć będą nie tylko rozwojowi przedsiębiorstw, ale i przyczyniają się do wzmocnienia potencjału gospodarczego i konkurencyjności całego regionu świętokrzyskiego. Wśród przedsiębiorstw, które dzięki unijnym środkom, będą mogły wzmocnić swój potencjał, znalazły się firmy z branży budowlanej, energetycznej, poligraficznej, gospodarki odpadami czy motoryzacyjnej.

Dofinansowanie z RPO pozwoli m.in. na wyprowadzenie innowacji związanej z recyklingiem zadrukowanych folii czy nowatorskiego produktu w branży automotive, zakupiona zostanie także zautomatyzowana linia produkcyjna do druku książek z elementami sensorycznymi.

W ciągu najbliższych tygodni zostaną podpisane umowy z beneficjentami, a zaplanowane w ramach projektów przedsięwzięcia mają się zakończyć do 31 marca 2023 r.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this