Znajdź nas na

FAKTY

Urząd Miasta w Ostrowcu Św. zapłacił blisko 30 000 zł za trzy artykuły! Jaki był ich cel?

„Ósmy rok nie podnoszą podatków! To ewenement!”, „Biznes? Najlepiej w Ostrowcu Świętokrzyskim”, „Wsparcie dla najzdolniejszych” – to trzy artykuły za jakie Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim – „Publicity Prasowa Promocja Biznesu” zapłacił 29 520 zł. Wszystkie ze zdjęciami, na których pojawił się Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. W jednym z artykułów czytamy „Samorządy od lat prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie biznesu. Jednym z liderów tego wyścigu jest niewątpliwie Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie deklaracje przeradzają się w rzeczywistość, a rzeczywistość z sukcesem prowadzi w przyszłość”. Gdzie rzeczywistość zaprowadziła prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego?

Grafika: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wracamy do wydatków, jakie na promocję, informatory i reklamę w 2022 roku wydała Gmina Ostrowiec Świętokrzyski/Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przypomnijmy, że zgodnie z zestawieniem faktur, które otrzymaliśmy tylko na lokalne media gmina wydatkowała w ubiegłym roku blisko 300 000 zł. 

Informowaliśmy o tym tutaj:

To jednak nie jedyne podmioty, którym urząd płacił za informację i promocję. Za trzy krótkie artykuły „Wsparcie dla najzdolniejszych”, zamieszczony w Monitorze Biznesu 17 października 2022 roku,  „Biznes? Najlepiej w Ostrowcu Świętokrzyskim” opublikowany w Monitorze Biznesu  31 marca 2022 roku oraz „Ósmy rok nie podnosząc podatków. To ewenement”, zamieszczony w „Pulsie Biznesu” w dniach 30 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023 Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim zapłacił 29 520 zł. 

Źródło: UM w Ostrowcu Św.

W artykułach czytamy m.in. o stypendiach  w wysokości 10 000 zł przyznanych uczniom ostrowieckich publicznych i niepublicznych szkół podstawowych. Jak czytamy  we fragmencie artykułu: „Program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych wpisuje się w ogólną politykę zarządzania w Ostrowcu Świętokrzyskim. Samo miasto jest bowiem często nagradzanym prymusem na ogólnopolskiej arenie, nie dziwi zatem, że docenia i promuje najzdolniejszych spośród uczniów”. Z innej publikacji dowiadujemy się z kolei, że „świadoma i konsekwentna polityka prowadzona przez władze Ostrowca Świętokrzyskiego sprawia, że inwestorzy coraz chętniej właśnie tam chcą ulokować swój biznes”. O tym, że Ostrowiec Świętokrzyski to „ewenement na samorządowej mapie – nie tylko regionu, ale i kraju” dowiadujemy się z trzeciego z artykułów, w którym podkreślono, że na wniosek Jarosława Górczyńskiego, aktualnie przebywającego w areszcie prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, radni jednogłośnie zdecydowali o niepodnoszeniu podatków w 2023 roku. Czytamy w nim m.in: – Obecne czasy są bardzo trudne, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i społeczno-politycznym. Sytuacja ta bardzo niekorzystnie wpływa na gospodarkę, a ta ma bezpośrednie przełożenie na budżet każdego obywatela, jak również na budżety samorządów. Rolą samorządu w tych trudnych czasach jest zapewnienie stabilizacji nie tylko mieszkańcom, ale i lokalnym firmom – tłumaczył podczas sesji rady miasta prezydent Jarosław Górczyński. I z tej  roli władze Ostrowca Świętokrzyskiego wywiązują się bez zarzutu”. 

W Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zapytaliśmy również jaki był cel tych publikacji. Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. poinformowała nas, że celem publikacji była promocja miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, która jest zadaniem własnym gminy zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym (art. 7 pkt 18). 

Jakie korzyści przyniosła ona mieszkańcom miasta? 

Poniżej publikujemy skany artykułów opłaconych przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski.

Do tematu płatnych materiałów wrócimy wkrótce.      

Źródło: UM w Ostrowcu Św.

 

Źródło: UM w Ostrowcu Św.
Źródło: UM w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this