Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga na oszustów! Zamiast zyskać, straciła 6000 zł!

19-letnia mieszkanka gminy Bodzechów chciała zarobić na sprzedaży podczas sprzedaży butów. Straciła 6 000 złotych.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

Dziś łatwiej i szybciej sprzedać coś w internecie.. Dlatego „handel” przeniósł się do wirtualnej rzeczywistości. Razem z nim pojawili się internetowi oszuści, którzy czekają tylko na okazję, aby „zarobić” na nieostrożności innych. 

We wtorek, 7 maja do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 19-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów internetowych. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kilka godzin wcześniej na popularnej aplikacji internetowej wystawiła do sprzedaży buty za kwotę 50 złotych. Kolejno za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionej przez nią rzeczy. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży młoda mieszkanka gminy Bodzechów otrzymała wiadomość z linkiem. 19-latka niczego nie podejrzewając, kliknęła na podany link, który przekierował ją na stronę jej banku, gdzie wpisując hasło i login zalogowała się do bankowości elektronicznej. Po chwili kiedy ponownie zalogowała się na swój rachunek bankowy zobaczyła, że z jej konta zniknęło 6000 złotych.

Aby uniknąć takich sytuacji – pamiętaj!

Jeśli kupujący wysyła nam link z informacją, że tylko w ten sposób otrzymamy zapłatę za sprzedawany towar, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustwem. Przekazywane przez oszustów linki, często przypominają odnośniki do prawdziwych stron, a różnice są prawie niedostrzegalne. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this