Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga! Oszust w akcji! Podszywa się za policjanta!

– Tylko dziś otrzymaliśmy cztery telefony od mieszkańców naszego miasta, do których dzwonił oszust, podający się za policjanta – poinformowała nas Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Mundurowi ostrzegają, aby zachować czujność, a także ostrzec osoby starsze. To bowiem one najczęściej stają się ofiarą tego typu oszustw.

zdjęcie ilustracyjne

– Około godziny 12.30 otrzymaliśmy pierwsze zgłoszenie, że na terenie Ostrowca Św. do osób starszych wydzwania mężczyzna, który podaje się za policjanta. Mówi tym osobom, że pieniądze są zagrożone na koncie, jednak nie padają tu żadne kwoty pieniędzy, ponieważ  osoby, do których dzwoni orientują się, że mają do czynienia z oszustem. Przerywają rozmowę i informują nas o takim zdarzeniu – tłumaczy Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Ostrowieccy policjanci odebrali dziś cztery telefony, których głównym bohaterem był oszust, podający się za policjanta. 

Pamiętajmy!

Funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy też nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom, nie proszą o dane kont bankowych, czy dane osobowe.

Aby  nie stać się ofiarą takiego przestępstwa nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych. Nie informuj, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności. Nie ufaj nieznanym rozmówcom. Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

1 Comment

1 Comment

  1. uwaga oszuści

    1 września, 2020 at 12:21

    każdą próbę takiego oszustwa warto zgłaszać jak nie na policję to np na stop-oszustom.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this