Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Uważaj na rozmowy przez telefon!

Już jutro, 25 stycznia, na terenie województwa świętokrzyskiego, mundurowi przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą ,,TELEFON”, w których szczególną uwagę zwracać będą na kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Głównym celem tych działań, będzie poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

A statystyki są zatrważające bo niemal połowa kierujących oficjalnie przyznaje, że korzysta z telefonu za kółkiem. Policyjna akcja ma także na celu uświadomienie kierujących pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracimy koncentracje, co może być przyczyną zdarzeń drogowych.

Policjanci przypominają, przy założeniu, że kierowca rozmawia przez telefon trzymany w ręku i prowadzi pojazd z prędkością 100 km/h wówczas: pokonuje odległość równą odpowiednio 330 m i 140 m bez żadnej kontroli, czas reakcji kierowcy na dostrzeżenie na drodze zagrożenia wynosi 1 sekundę, auto w tym czasie pokonuje drogę prawie 28 metrów, droga hamowania wynosi 218 m: 140 m – odbieranie połączenia, 28 m – zauważenie przeszkody, 50 m – właściwe hamowanie.

Natomiast w przypadku osoby, która nie rozmawia przez telefon: droga hamowania wynosi 78 m: 28 m – zauważenie przeszkody, 50 m – właściwe hamowanie.

Przypomnijmy, że za korzystanie przez kierującego z telefonu komórkowego podczas jazdy wymagającego trzymania słuchawki w ręku grozi kara grzywny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this