Znajdź nas na

Subscribe

REKLAMA

VDOMA – Poczuj się jak w domu! Program wspierający uchodźców z Ukrainy!

4 kwietnia 2022 ruszył pilotaż programu VDOMA, który wesprze uchodźców z Ukrainy w szukaniu pracy w Polsce. Pomysłodawcą tego programu jest fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego – Empiria i Wiedza, która zaprosiła do współpracy ekspertów z firmy rekrutacyjnej Bigram.

Foto: elements.envato.com/valeriygoncharukphoto

Na stronie vdoma.org każdy ukraiński obywatel może się zarejestrować, wypełniając formularz na temat swoich preferencji zawodowych. Wypełnione aplikacje przeanalizują profesjonalni doradcy zawodowi. Na podstawie zebranych danych, każdy otrzyma odpowiednią pomoc w poszukiwaniu pracy – będą to między innymi szkolenia, symulacje rozmów rekrutacyjnych czy nauka języka polskiego. Rekrutacje przeprowadzane będą w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Na platformie będą pojawiać się również praktyczne informacje o zasadach prawnych, wzory umów i porady np. jak należy poruszać się w polskim systemie prawnym. Tutaj będzie można poznać możliwości polskiego rynku pracy, uzyskać pomoc w przygotowaniu profesjonalnego CV w języku polskim oraz przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Program VDOMA przewiduje pełne wsparcie ekspertów w kontaktach między kandydatami a potencjalnymi pracodawcami.

Grafika: Fundacja Empiria i Wiedza

Chcemy, aby osoby z Ukrainy, które w wyniku działań wojennych musiały opuścić swój dom, znalazły pracę w Polsce w swoich zawodach – aby mogli nadal robić to, co było ich pasją – bez względu na to, czy są to ogrodnicy, finansiści, wykładowcy, lekarze, nauczyciele, przedszkolanki czy graficy – mówi Zuzanna Piasecka, prezes Fundacji Empiria i Wiedza. – Chcemy, aby uwierzyli, że mogą w Polsce wykorzystać swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i pasję do pracy– dodaje.

Program będzie realizowany poprzez szkolenia grupowe oraz spotkania indywidualne.

Aby dołączyć do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://vdoma.org/. Działa również infolinia telefoniczna: +48 799 360 065 (czynna w godz. 9 – 17 od poniedziałku do piątku).

Źródło informacji: Fundacja Empiria i Wiedza

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this