Znajdź nas na

PO GODZINACH

W gminie Ćmielów można liczyć na kobiety! Już jutro świętować będą przy dźwiękach Zespołu Konsonans!

Słodki poczęstunek, występy najmłodszych mieszkańców gminy Ćmielów, a także specjalny koncert Wojskowego Zespołu Wokalnego Konsonans, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na kobiety z miasta i gminy Ćmielów w przededniu ich święta. Już jutro (6 marca) Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie wypełni się muzyką i śpiewem. – To będzie wyjątkowy dzień, choć warto pamiętać, że kobiety powinny być doceniane nie tylko od święta – mówi Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kobiety z miasta i gminy Ćmielów chętnie angażują się w życie lokalnej społeczności. 

– Widać bardzo duże zaangażowanie kobiet, chociażby w ramach działających na terenie naszej gminy, Kół Gospodyń Wiejskich. Kobiety pokazują, że chcą robić coś więcej niż tylko spędzać czas w domu i znajdują czas na taką aktywność. Włączają się w życie naszej gminy i miasta. Wychodzi im to naprawdę dobrze. Zasługują na olbrzymi szacunek, nie tylko od święta,  bo znaleźć czas na obowiązki rodzinne, pracę i jeszcze włączać się w życie społeczne gminy i pomoc przy organizacji wydarzeń kulturalnych to naprawdę wielka sztuka – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 


Tym bardziej zasługują na chwilę relaksu. A taką okazją na odpoczynek w miłej atmosferze będzie właśnie jutrzejszy (6 marca) koncert z okazji Dnia Kobiet. Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00. 

– Zapraszam przede wszystkim mieszkanki gminy Ćmielów, choć i panowie są mile widziani. To będzie wyjątkowy dzień, choć warto pamiętać, że kobiety powinny być doceniane nie tylko od święta – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów.

W planach jest występ Środowiskowego Chóru Jutrzenka, występ najmłodszych mieszkańców z przedszkoli i szkół, a także koncert Zespołu Wokalnego Konsonans. 

– Mamy wiele talentów w gminie Ćmielów wśród dzieci, młodzieży i osób starszych. 

Ten szczególny dzień chcielibyśmy spędzić we wspólnym gronie.Takiej atrakcji w Ćmielowie jeszcze nie było. Przewidziane są też niespodzianki – zapewnia burmistrz.

Przypomina, że jako działaczka społeczna, radna powiatu, a dziś jako burmistrz bardzo ceni sobie działalność i aktywność kobiet z terenu miasta i gminy Ćmielów. 

– Jako działaczka społeczna, zawsze miałam na celu, aby scalać te środowiska, gdzie zauważyłam taką prawidłowość – mężczyźni mają swoją przynależność do Ochotniczych Straży Pożarnych, integrują się spotykają, mają swój świat. Brakowało takiej wspólnej aktywności kobiet. Bo w to, że były aktywne nie wątpię, ale łatwiej jest funkcjonować wspólnie, w grupie, niż samotnie. Korzystając z dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa taka możliwość się pojawiła. Zaczęły powstawać Koła Gospodyń Wiejskich. Staramy się, aby każda miejscowość miała takie koło. To szansa na to, aby kobiety pokazały swoje talenty kulinarne, rękodzielnicze, wokalne. Warto się tym pochwalić na zewnątrz. Pokazać nasze dziedzictwo regionalne – dodaje burmistrz.  

Podkreśla, że gmina zawsze może liczyć na wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich, jeśli chodzi o wszelkie imprezy organizowane w Ćmielowie. 

Do udziału w koncercie zaprasza Zespół Konsonans
Źródło: Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this