Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Kunów chcą wybudować schronisko dla zwierząt!

W Kunowie funkcjonuje azyl dla bezdomnych zwierząt, który daje schronienie czworonogom w potrzebie. To miejsce, gdzie trafiają schorowane i porzucone – psy i koty. Dzięki sprawnej pracy Kunowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Podaj Łapę”, pomocy samorządu Kunowa, a także wsparcia wolontariuszy, zwierzęta znajdują nowych właścicieli lub wracają do swoich domów. Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie chciałby, aby zwierzęta miały jeszcze lepsze warunki w oczekiwaniu na nowy dom. – Stąd pomysł na budowę schroniska dla zwierząt, które mogłoby powstać na terenach przy oczyszczalni ścieków w Kunowie – wyjaśnia burmistrz.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że samorząd Kunowa nie odwraca głowy od cierpienia zwierząt, pisaliśmy wielokrotnie. Na terenie Zakładu Gospodarki Komunalno-Mieszkaniowej przy ulicy Partyzantów w Kunowie znajduje się psi azyl. Miejsce, w którym swój tymczasowy dom znajdują porzucone, a często również schorowane psy i koty. Na terenie Zakładu znajdują się wyremontowane kojce dla psów, a także osobne pomieszczenie dla kotów. Teren wybiegu jest ogrodzony i zabezpieczony, a zwierzęta mogą liczyć na miskę pełną smakołyków. Aby nie była pusta dbają przyjaciele azylu: szkoły, stowarzyszenia, a także osoby indywidualne, którym los porzuconych zwierząt nie jest obojętny.   

Gmina cyklicznie współorganizuje również akcje sterylizacji i kastracji kotów. Tak było w 2022 roku gdy wraz z Kunowskim Stowarzyszeniem Pomocy Zwierzętom „Podaj Łapę” oraz Fundacją „Szare, bure i łaciate” zapraszała wszystkich właścicieli kotów do odbierania talonów, dzięki którym możliwa była bezpłatna sterylizacja lub kastracja ich kocich pupili. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jednak to nie koniec działań na rzecz bezdomnych zwierząt. Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie zaznacza, że chciałby, aby w przyszłości na terenie znajdującym się  przy oczyszczalni ścieków w Kunowie, powstało schronisko dla bezdomnych zwierząt. 

– Chcielibyśmy utworzyć gminne schronisko dla bezdomnych zwierząt, aby już kompleksowo zaopiekować się tymi biednymi, porzuconymi zwierzętami. Takie odpowiednie miejsce mamy na to przy naszej kunowskiej oczyszczalni ścieków.  Spełnia ono wszystkie wymagania dla tego typu inwestycji. Myślę, że rozwiązałoby to problem porzuconych zwierząt na terenie naszej gminy i pozwoliło jeszcze sprawniej znaleźć im nowe domy. Choć z tym problemu nie mamy, bo osoby, które odpowiadają za kunowski azyl pełną są empatii i mają dar do znajdowania nowych troskliwych właścicieli dla porzuconych czworonogów – podsumowuje burmistrz. 

Kociaki z kunowskiego azylu. 2021 rok Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this