Znajdź nas na

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu mniej pacjentów z COVID-19!

Zmniejsza się liczba pacjentów zakażonych koronawirusem w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. – Jest to także odzwierciedleniem sytuacji ogólnopolskiej. Spada ilość nowych zakażeń. W tej chwili na oddziałach szpitalnych mamy 43 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, dwie spośród tych osób przebywają na oddziale intensywnej terapii, jedna oddycha za pomocą respiratora – wyjaśnia Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

Zdjęcie ilustracyjne, ostrowiecki SOR fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

43 pacjentów zakażonych koronawirusem, 2 na oddziale intensywnej terapii, z których jedna z nich oddycha za pomocą respiratora. Jak podczas dzisiejszej (środa, 28 kwietnia) konferencji podkreślał Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., stan pozostałych pacjentów jest stabilny. 

– Dobrą informacją jest też to i to ciągle podkreślam i co jest dowodem na to,  że przechorowanie koronawirusa w zasadzie chroni przed zakażeniem. To, że  spośród naszego personelu na szczęście 30 pielęgniarek jest chorych na różne inne schorzenia, oczywiście poza COVIDEM, czyli ta absencja pozwala szpitalowi w tym wymiarze pracować normalnie.

Wszystkie oddziały szpitalne pracują w trybie normalnym. 

– W naszym szpitalu nigdy definitywnie nie zamykaliśmy operacji planowych z myślą o podstawowym dobrze społeczeństwa, ale i finansach szpitala. Zabiegi operacyjne jeśli są ograniczane, to głównie z powodu niedoboru lekarzy anestezjologów. U nas zabiegi planowe kończą się czasami w godzinach nocnych, późnych. One powinny się kończyć do 15.00 planowo. Lekarze anestezjolodzy w takiej ilości w jakiej są, pracują bardzo ofiarnie, ale więcej się po prostu już nie da –  podsumowuje Adam Karolik.       

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this