Znajdź nas na

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu trwa festiwal zatrudniania doradców? Do Piotra Pustego i Macieja Juszczyka dołączyła Elżbieta Kolejko!

Od kilkunastu dni docierają do nas nieoficjalne sygnały o tym, że w ostrowieckim szpitalu zatrudniony został kolejny doradca. Dziś udało się nam je zweryfikować. Rzeczywiście Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim potwierdza, że od 18 listopada w ramach umowy cywilno-prawnej zatrudnił Elżbietę Kolejko, która świadczy także usługi jako pełnomocnik dyrektora ds. zarządzania zasobami w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. – Ściągamy jakiś „łódzki desant” do Ostrowca Św. , w jakim celu? Patrząc na to co dzieje się w ostrowieckim szpitalu trudno powiedzieć czy, aby na pewno celem tej grupy osób jest rozwój naszej placówki – pyta Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcie ilustracyjne. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

26 listopada na adres mailowy ostrowieckiego szpitala przesłaliśmy zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej czy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrudnione zostały, oprócz Piotra Pustego i Macieja Juszczyka, kolejne osoby pełniące funkcje doradcze? Jeśli tak poprosiliśmy o informację kto pełni te funkcje? Jaki jest zakres obowiązków i pełnomocnictw, a także w jaki sposób działalność tych osób/tej osoby ma przyczynić się do poprawy sytuacji ostrowieckiej placówki? Pytaliśmy także od  kiedy zatrudnieni/zatrudniony został nowi/nowy doradca/y? Z naszych nieoficjalnych informacji wynikało bowiem, że w szpitalu pojawił się kolejny doradca, tym razem – kobieta.

Okazuje się, że w  Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim została zatrudniona w ramach umowy cywilno-prawnej Elżbieta Kolejko, która zajmuje się koordynacją. opiniowaniem i monitoringiem procesów zakupowych oraz zamówień publicznych. Umowa została z nią zawarta od dnia 18 listopada 2021 r. na okres 6 miesięcy.

Odpowiedź jaką otrzymaliśmy z ostrowieckiego szpitala

– Pani Elżbieta Kolejko posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zakupów.

sprzętu medycznego, niemedycznego, odczynników laboratoryjnych oraz w zakresie usprawnień i optymalizacji procesów zakupowych i logistycznych. Jest związana z branżą medyczną od ponad 30 lat. Nawiązanie współpracy w tym zakresie ma na celu zwiększanie oszczędności oraz optymalizację procesu zakupów. Tylko w listopadzie dzięki nawiązaniu współpracy na zakupach udało się zaoszczędzić 200 tys. złotych. Pełnomocnictwo dla zleceniobiorcy nie zostało udzielone – brzmi odpowiedź, pod którą podpisał się Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św. 

Zaniepokojony sytuacją ostrowieckiego szpitala jest Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

– Zarząd powiatu nie radzi sobie ze szpitalem, generującym olbrzymie straty. Przypomnijmy, że przez 3 lata, gdy na czele powiatu stoją: Marzena Dębniak, Łukasz Dybiec, Agnieszka Rogalińska i Andrzej Jabłoński strata wyniosła  w sumie ponad 33 miliony złotych.  Nie widać żadnych pozytywnych działań, mających zmienić tę sytuację. W czasie, gdy  dyrektor zwalnia pracowników, którzy są mieszkańcami  m.in.  Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego, to zarząd powiatu pozwala na to, żeby dyrektor jednocześnie zatrudnił sobie rzeszę doradców, którzy do końca nie wiadomo co mieliby w szpitalu robić. To pokazuje, że dyrektor sam nie ma pomysłu na ostrowiecki szpital,  a jedynym jego pomysłem jest  zwalnianie personelu z wieloletnią praktyką i przyjmowanie wysoko opłacanych doradców  – mówi Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu PiS. 

Zbigniew Duda przewodniczący powiatowych struktur PiS. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że do tej pory ostrowiecki szpital funkcjonował bez tych doradców i dawał sobie radę.  

– To znaczy, że starosta Marzena Dębniak i dyrektor szpitala uważają, że  w ostrowieckim szpitalu nie było fachowców? Ludzie, którzy pracują w naszym szpitalu powinni czuć się urażeni, bo podważa się ich kompetencje. Ściągamy jakiś „łódzki desant” do Ostrowca Św., w jakim celu?  Nikt nie potrafi na to pytanie  odpowiedzieć. Patrząc na to, co dzieje się w ostrowieckim szpitalu trudno powiedzieć czy, aby na pewno celem tej grupy osób jest rozwój naszej placówki.  Likwidacja punktu krwiodawstwa tylko po to, żeby były tam nowe gabinety urzędnicze, zatrudnianie tzw. doradców, to nie są  pomysły na wyprowadzenie ostrowieckiego szpitala z tej tragicznej sytuacji, do której został doprowadzony w czasie, w  którym starostą jest Marzena Dębniak – pyta Zbigniew Duda. 

Tłumaczy, że duże zdziwienie i wiele znaków zapytania budzi sytuacja, kiedy doradcy, zatrudnieni przez nowego dyrektora, pracują także w innych placówkach medycznych. 

– Jeden z doradców pełni funkcję doradcy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, a pani doradca pracuje w szpitalu w Lublinie. Jak to wszystko  będzie wpływało na ostrowiecki szpital? Czy nie będzie to przeszkadzało w pełnieniu im obowiązków? Czy nie będzie konfliktu interesów? Podejrzewam, że  jeszcze pewnie się dowiemy, że zostały zatrudnione nowe osoby. Takie działania  na pewno nie sprzyjają zmniejszeniu wydatków szpitala, straty i zadłużenia – podsumowuje  Zbigniew Duda. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Nowy MG HS w Ożarowie – inwestycja w sprawność urzędu i lepszą obsługę mieszkańców!

FAKTY

Pensjonariusze Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Sobowie: „Tutaj mamy lepiej jak w niebie!”

FAKTY

Gmina Ożarów: Biblioteka w Jakubowicach ma szansę „na metamorfozę”! 

FAKTY

Awantura w szpitalu: Ostrowczanin zaatakował policjantów!

FAKTY

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this