Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wiemy ile zarabiają doradcy zatrudnieni przez dyrektora naczelnego ostrowieckiego szpitala!

Wracamy do tematu kosztów, jakie generują zatrudnieni przez Tomasza Kopca, dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim trzej doradcy. 26 listopada w trybie dostępu do informacji publicznej zapytaliśmy jaki miesięcznie dodatkowy łączny koszt generuje dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrudnienie osób pełniących funkcje doradcze? Wczoraj (piątek, 10 grudnia) otrzymaliśmy odpowiedź.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

20 października – Piotr Pusty, 2 listopada –  Maciej Juszczyk, 18 listopada – Elżbieta Kolejko, to trzy osoby pełniące funkcje doradcza, a zatr4dnione przez Tomasza Kopca, dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Przypomnijmy, że zapytany przez naszą redakcję, podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w środę 17 listopada o to, jaki był cel zatrudnienia doradców, skoro jego poprzednik,  Andrzej Gruza radził sobie bez ich udziału,  a także ile będzie to kosztowało podatników, dyrektor naczelny odpowiedział: 

 – Podatników myślę, że nic nie będzie kosztowało, z uwagi na to, że szpital nie jest zasilany przez podatki. Będzie to kosztowało Narodowy Fundusz Zdrowia, czyli kontrakt, z którego wygospodarowane są środki na wynagrodzenia dla wszystkich członków personelu zatrudnianego w szpitalu – mówił Tomasz Kopiec.

29 listopada, podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego na pytanie Emilii Łupiny, radnej powiatowej z Klubu Prawa i Sprawiedliwości dotyczące tego, czy szpital stać na dwóch doradców, ile wyniesie ich miesięczna pensja i na jak długo będą zatrudnieni oraz czy nie lepiej byłoby przeznaczyć tych pieniędzy na wyposażenie szpitala  – „nabrał wody w usta”, zasłonił się RODO i orzecznictwem sądów. 

Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wynagrodzenie. Szanowni państwo ustawa o RODO nakłada na mnie obowiązek, a jak sięgniecie państwo do literatury, do orzecznictwa to z tym się zapoznacie, że dla mnie niezależnie czy pracownik, to znaczy to nie jest moja interpretacja tylko  interpretacja sądów, to niezależnie jaki jest tytuł zatrudnienia, czy to jest umowa zlecenia, czy umowa o pracę, to nakłada na mnie, jako zlecającego czy udzielającego stosunku pracy do tego, żeby chronić te dobra pracowników, współpracowników i zleceniobiorców. Zatem z całym szacunkiem, ale ja nie mogę dać odpowiedzi na to pyta i jej nie udzielę, bo złamałbym prawo – skwitował dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św. 

26 listopada w trybie dostępu do informacji publicznej zapytaliśmy jaki miesięcznie dodatkowy łączny koszt generuje dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrudnienie osób pełniących funkcje doradcze? Wczoraj (piątek, 10 grudnia) otrzymaliśmy odpowiedź:

–  W odpowiedzi na zapytanie z dnia 26 listopada 2021 roku, otrzymane w dniu 29 listopada 2021 r. informujemy, że w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim miesięczny koszt zatrudnienia osób pełniących funkcje doradcze wynosi 26 001.87 zł brutto. Należy jednak zaznaczyć, iż kompetencje. kwalifikacje, wiedza oraz doświadczenie zatrudnionych doradców pozwalają Zespołowi Opieki Zdrowotnej na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w poszczególnych obszarach działalności szpitala, a co za tym idzie generowanie oszczędności, które mają znaczący wpływ na polepszenie kondycji finansowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim – brzmi odpowiedź, pod którą podpisał się Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św.

Odpowiedź na nasz wniosek

Czy ostrowiecki szpital stać na taki „wydatek”? Czy wynagrodzenia doradców przełożą się na efektywność ich pracy, a ostrowiecki szpital przetrwa restrukturyzację i optymalizację zaproponowane przez Tomasza Kopca i jego zespół?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this