Znajdź nas na

FAKTY

W tym roku cmentarze pozostaną otwarte! Na mieszkańców powiatu ostrowieckiego czekać będą jednak utrudnienia! Policja przypomina o zmianach w organizacji ruchu!

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Dla wielu mieszkańców powiatu ostrowieckiego, a także przyjezdnych gości to czas, kiedy odwiedzą swoich bliskich zmarłych, pochowanych na cmentarzach w Ostrowcu Św., Kunowie, Ćmielowie, Bałtowie, czy Waśniowie. W związku z dużym natężeniem ruchu w okresie 1 listopada policjanci z ostrowieckiej drogówki będą stale monitorować płynność ruchu pojazdów i w zależności od potrzeb będą ręcznie regulować ruchem w celu jego usprawnienia.

Cmentarz przy ulicy Denkowskiej w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich. Wielu z byłych mieszkańców Ostrowca Św. , ale także przyjezdnych gości pokona setki kilometrów, po to, aby 1 listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, pomodlić się nad grobami  bliskich i znajomych, którzy odeszli. 

W tym roku święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów. O planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego  na terenie powiatu ostrowieckiego oraz spodziewanych utrudnieniach na drogach, związanych z Dniem Wszystkich Świętych poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Św.

Cmentarz przy ulicy Denkowskiej w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowieckie cmentarze

W rejonie cmentarza przy ulicy Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju, a pojazdy będą kierowane na dostępne parkingi.

Na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Denkowskiej nie zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego. Mundurowi zachęcają do pozostawiania pojazdów na łączniku pomiędzy nowo powstałym rondem na ul. Denkowskiej, a alternatywą dla ul. Jana Kilińskiego. Wylana tam masa bitumiczna pozwala na pozostawienie pojazdów na całej długości jezdni. 

Policjanci apelują o niepozostawianie pojazdów na zatokach autobusowych przy cmentarzu na ul. Denkowskiej z uwagi na ruch autobusów komunikacji miejskiej.

Wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania i postoju na ul. Długiej oraz Granicznej przy Cmentarzu Komunalnym. Parkowanie pojazdów będzie tam dopuszczone na parkingu przy ul. Długiej, gdzie ułatwieniem w poszukiwaniu miejsca zajmie się organizacja „Strzelec”, a porządku pilnować będą funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. Ponadto na ul. Granicznej parkowanie pojazdów będzie możliwe w wyznaczonych miejscach oraz na parkingach prywatnych.

W powiecie ostrowieckim utrudnienia pojawią się na drodze W-751 na trasie Kielce w miejscowości Szewna, gdzie pojazdy skręcające na nowo powstały parking mogą blokować płynność ruchu na rondzie. Także i w tym przypadku policjanci apelują o nie pozostawianie pojazdów wzdłuż cmentarza na chodniku, gdyż może dochodzić, w tym przypadku do blokowania drogi wojewódzkiej.

Cmentarz w Ćmielowie
Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Utrudnienia w ruchu w Kunowie, Ćmielowie i Bałtowie

Utrudnień lokalnych w ruchu możemy spodziewać się w Kunowie na  skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Tadeusza Kościuszki, podczas dojazdu do cmentarza. Mundurowi apelują do użytkowników pojazdów o pozostawianie ich na przyległych ulicach.

W Ćmielowie na ul. Ostrowieckiej obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. Jednak sąsiedztwo cmentarza niejednokrotnie powoduje, że kierujący zatrzymują tam swoje pojazd na drodze głównej. Mundurowi  zachęcają do korzystania z parkingu wzdłuż ulicy Zacisznej, znajdującej się obok cmentarza.

Cmentarz w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Cmentarz w Bałtowie, podobnie jak w Szewnie umiejscowiony jest przy drodze wojewódzkiej nr754, gdzie na całym odcinku obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. Policjanci przypominają  o pozostawianiu pojazdów na parkingu przyległym do cmentarza oraz na drogach dojazdowych, nie na drodze wojewódzkiej.

W Waśniowie  na ul. Cmentarnej nie wprowadza się zmian organizacji ruchu. Policjanci apelują jedynie, aby pozostawiane tam wzdłuż ulicy pojazdy nie blokowały swobodnego przejazdu innym uczestnikom ruchu drogowego i pojazdom specjalistycznym czy ratowniczym.

– Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o stosowanie się do zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie powyższych cmentarzy a także o zachowanie rozwagi podczas prowadzenia pojazdów i stosowanie się do poleceń oraz sygnałów wydawanych przez osoby upoważnione do kierowania ruchem w tych dniach, a więc policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej – podsumowuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this