Znajdź nas na

FAKTY

W województwie świętokrzyskim odnotowano 8 nowych ozdrowień!

W województwie świętokrzyskim odnotowano dziś (5 czerwca) tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Chorobę pokonało 8 mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 362 nowych zakażeniach. Zmarło 20 zainfekowanych osób.

Grafika: naOSTRO.info

W województwie świętokrzyskim odnotowano 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. To mężczyzna w nieokreślonym wieku z powiatu kieleckiego. Ponadto potwierdzono 8 nowych ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 2, staszowskiego – 1 i kieleckiego – 5.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 512 zachorowania na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 271 ozdrowień.

Obecnie: 91 osób jest hospitalizowanych, 2265 osób jest poddanych kwarantannie, 3 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia w porannych i wieczornych raportach, na terenie całej Polski potwierdzono 362 nowych zakażeń. Najwięcej zainfekowanych osób pochodzi z województwa śląskiego.

Zmarło 20 zakażonych osób: 74-letni mężczyzna hospitalizowany w Kozienicach, 83-letnia kobieta leczona w szpitalu Warszawie, 89-letnia kobieta, 91-letnia kobieta leczone w Łodzi, 94-letni mężczyzna hospitalizowany w Gdańsku, 73-letni mężczyzna, 64-letni mężczyzna, 84-letnia kobieta, 67-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 60-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Zawierciu, 72-letni mężczyzna leczony w Wałbrzychu, 88-letnia kobieta, 90-letnia kobieta, 93-letni mężczyzna leczeni we Wrocławiu, 69-letnia kobieta leczona w Bolesławcu, 76-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 76-letni mężczyzna, 45-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna ze szpitala w Gliwicach i 70-letni mężczyzna leczony w Cieszynie. Jak zapewnia Resort Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii w Polsce zachorowało 25 410 osób. Zmarło 1137 osób.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this