Znajdź nas na

REKLAMA

W zdrowym ciele sportowy duch! Farma Świętokrzyska zwycięzcą V Turnieju Bio Tytanów!

Zdrowa żywność i sportowe sukcesy idą w parze, co udowodniła Farma Świętokrzyska podczas V edycji Turnieju Bio Tytanów. Wydarzenie odbyło się w Ćmielowie pod Ostrowcem Świętokrzyskim w sobotę, 11 czerwca br. W rywalizacji oprócz Farmy Świętokrzyskiej udział wzięły znane firmy z sektora żywności ekologicznej w Polsce, takie jak Bio Planet czy Zakwasownia. Swoją drużynę wystawiła również Polska Izba Żywności Ekologicznej. Każdy z zespołów rozegrał 7 meczy trwających po 12 min. Po raz pierwszy w historii turnieju pierwsze miejsce zajęła Farma Świętokrzyska. Drugie przypadło firmie Bio Berry.

Turniej Bio Tytanów w gminie Ćmielów. Zwyciężyła drużyna Farmy Świętokrzyskiej fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Co roku z niecierpliwością oczekujemy na kolejny turniej. Przygotowania rozpoczynamy już wiosną, a powrót do ruchu na świeżym powietrzu po zimie zawsze sprawia nam wiele radości. Sport i zdrowa dieta to kluczowe elementy zachowania zdrowia. Wspólnie z innymi firmami z sektora żywności ekologicznej chcemy poprzez turniej promować takie podejście do życia. To także świetna okazja, żeby spotkać się w najlepszym gronie i wymienić spostrzeżenia na temat sytuacji na rynku oraz planów rozwoju sektora. Nasza wygrana w turnieju to tylko wisienka na torcie – mówi Łukasz Gębka, Prezes Farmy Świętokrzyskiej.

fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

V edycja Turnieju Bio Tytanów odbyła się w sobotę, 11 czerwca br. w Ćmielowie pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Gospodarzem turnieju była Farma Świętokrzyska. Pogoda w tym roku dopisała, dzięki czemu oprócz zawodników na trybunach pojawiło się sporo kibiców. Na murawie spotkały się drużyny ośmiu firm. Każda z nich rozegrała 7 meczy trwających po 12 min. Dobra forma zawodników sprzyjała zaciętej rywalizacji. Finalnie puchar przypadł drużynie gospodarzy – Farmie Świętokrzyskiej. Drugie miejsce zajęła firma Bio Berry, a trzecie Bartolini. Na czwartym miejscu znalazła się PIŻE. W rywalizacji udział wzięły także firmy Bio Planet, Bioveri, Zakwasownia i Pięć Przemian. Nagrody zwycięzcom wręczała Burmistrz Ćmielowa, która objęła wydarzenie swoim patronatem.

fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Kolejny Turniej Bio Tytanów odbędzie się w 2023 roku, tym razem w Zgierzu w województwie łódzkim.

***

Farma Świętokrzyska to jedna z największych polskich firm oferujących ekologiczne warzywa, owoce oraz przetwory, prowadząca certyfikowane ekologiczne gospodarstwo rolne. Firma, która powstała w 2002 roku, aktualnie na 370 hektarach uprawia ponad 30 rodzajów ekologicznych warzyw i owoców. We własnej przetwórni produkuje obecnie ponad 70 produktów bio, bazujących na zdrowych, autorskich recepturach. Farma Świętokrzyska współpracuje zarówno z dużymi sieciami handlowymi, jak i odbiorcami hurtowymi i detalicznymi. Swoje produkty oferuje również we własnym sklepie internetowym BIOzFarmy.pl.

fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this