Znajdź nas na

FAKTY

Wakat na stanowisku wiceprezydenta Ostrowca Św.? Z funkcją „pożegnał się” Piotr Dasios!.

– To były naprawdę dobre cztery lata i myślę, że też miasto jest też w innym miejscu, w innym momencie. Mogę tylko współczuć następcy, bo już następne lata myślę że nie będą takie łatwe i przyjemne, ale myślę, że miasto przygotowane jest odpowiednio do tego, żeby sprostać tym wyzwaniom – mówił Piotr Dasios, który złożył rezygnację z funkcji wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Podczas dzisiejszej (piątek, 30 grudnia) sesji Rady Miasta Ostrowca Św. za współpracę podziękowali mu prezydent Jarosław Górczyński oraz radni miejscy.

na piewrszym planie Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Św., w drugim planie od lewej: Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP ze Staarchowic. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego złożył rezygnację. Podczas dzisiejszej (piątek, 30 grudnia) sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. podziękował za współpracę jednemu ze swoich dwóch „zastępców” – Piotrowi Dasiosowi. 

– (…) w państwa obecności chciałbym podziękować swojemu zastępcy, panu Piotrowi Dasiosowi, który współpracował ze mną przez wiele lat, a od 2018 roku współpracował na stanowisku wiceprezydenta, za jego pracę. Chcę podziękować za współpracę na rzecz rozwoju obszarów, które były mu podległe, chcę podziękować za zaangażowanie, za to, że przez te lata dał się poznać jako kompetentny pracownik, dobry współpracownik i mam nadzieję, że dane mu będzie rozwijać się na innych politycznych polach. Pan wiceprezydent zdecydował się zaangażować w  bardzo dużą politykę i w związku z tym doszliśmy do wniosku, że miasto samorząd współpracuje na wielu szczeblach z państwem, z rządem i nie wyobrażam sobie tutaj takiej bezpośredniej konfrontacji na tej linii, w związku z powyższym doszliśmy do takiego porozumienia, że pan wiceprezydent Piotr Dasios ze względu na chęć startu w dużej polityce i zaangażowania się w jedną z partii opozycyjnych, podejmuje się pracy w innym obszarze i mam nadzieję, życząc mu żeby kiedyś mając swoje doświadczenie samorządowe, mógł wykorzystywać to w ewentualnej pracy na rzecz ustawodawstwa, na rzecz polskiego Sejmu. Żeby to prawo, które będzie w przyszłości tworzone, było tworzone z  dbałością o wiele środowisk, ale też z taką współpracą na rzecz samorządów, bo jak obserwujemy sytuację w Polsce, to  samorządy są dzisiaj w bardzo trudnej sytuacji – mówił podczas sesji  Jarosław Górczyński. 

Na ręce Piotra Dasiosa przekazał m.in pamiątkowy grawerton. 

W imieniu radnych rady miasta za współpracę, profesjonalizm, a także dostrzeganie w człowieku drugiego człowieka podziękowała mu Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św.

– A w nowej pracy myślę, że będzie się pan również świetnie realizował i myślę, że rozwinie pan może jeszcze bardziej skrzydła, niż dotychczas. A w moje pamięci pozostanie pan jako osoba niezwykle spokojna, cierpliwa, inteligentna, Życzę więc panu wszystkiego dobrego – mówiła przewodnicząca Rady.  

Piotr Dasios podziękował za 4 lata współpracy. 

– W tym czasie myślę, że zrobiliśmy bardzo dużo, dobrych rzeczy, wspólnie dla miasta, dla samorządu, dla gminy, ale szczególnie dla mieszkańców, bo oni są tutaj w tym wszystkim najważniejsi – mówił. Słowa podziękowania skierował również w kierunku radnych, naczelnikom, współpracownikom, prezesom spółek. 

– To były naprawdę dobre cztery lata i myślę, że też miasto jest też w innym miejscu, w innym momencie.  Mogę tylko współczuć następny, bo już następne lata myślę że nie będą takie łatwe i przyjemne, ale myślę, że miasto przygotowane jest odpowiednio do tego, żeby sprostać tym wyzwaniom –  podsumował Piotr Dasios. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this