Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Warszawa: Marsz Niepodległości wyruszył z ronda Dmowskiego!

Marsz Niepodległości wyruszył z ronda Dmowskiego. Na początku manifestacji jej uczestnicy odśpiewali hymn państwowy. Na Alejach Jerozolimskich powiewają liczne biało-czerwone flagi.

Warszawa, 11.11.2022. Uczestnicy Marszu Niepodległości gromadzą się na rondzie Dmowskiego w Warszawie, 11 bm. Marsz pod hasłem „Silny naród, wielka Polska" przejdzie ulicami Warszawy w kierunku Stadionu Narodowego. Trwają obchody Narodowego Święta Niepodległości. (sko) PAP/Radek Pietruszka

Wśród uczestników Marszu Niepodległości są politycy Solidarnej Polski: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, wiceminister klimatu Jacek Ozdoba i europoseł Patryk Jaki. Jest też poseł PiS Antoni Macierewicz.

Przed wyruszeniem pochodu głos zabrała ppłk. Stanisława Kociełowicz ps. „Iskierka”. „Cieszmy się, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Kochajmy ją. Kochajmy naszą ojczyznę i również siebie kochajmy” – apelowała kombatantka.

Manifestacja przejdzie Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Tam od godz. 17 zaplanowane są koncerty po Marszu Niepodległości. Zakończenie przewidziane jest na godz. 19.

Manifestację, która od lat przechodzi ulicami Warszawy w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, od 2011 roku organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Wojciech Kamiński, Maciej Marcinek, Bartłomiej Figaj, Luiza Łuniewska

agzi/ wnk/ mam/ ago/ bf/ mas/ ok/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this