Znajdź nas na

FAKTY

Weekend na drogach powiatu ostrowieckiego! Sześciu nietrzeźwych kierujących w tym jeden rekordzista!

Pomimo wielu informacji o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych, spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych na drogach powiatu ostrowieckiego wciąż spotkać można kierowców, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie”. Nie inaczej było podczas minionego weekendu.

Źródło: Adobe Stock

– Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzą szereg czynności w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z priorytetów stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierujących, które mogą prowadzić do wypadków drogowych oraz wyłapują tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu – wyjaśnia Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W miniony weekend na drogach powiatu policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali łącznie sześć osób, które zdecydowały się kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych znalazł się 31-latek, który kierując pojazdem marki Ford przekroczył dozwoloną prędkość i pomimo wydanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, próbował uciec. Mężczyzna porzucił pojazd, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wskazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania i był osobą poszukiwaną. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim susz roślinny, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana.
31- latek zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim już trafił do aresztu na ponad trzy miesiące, gdzie oczekiwać będzie na kolejne zarzuty.

Finalnie może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this