Znajdź nas na

FAKTY

Weź udział w turnieju deblowym i pomóż Kubusiowi z gminy Ćmielów!

Kubuś, to mały mieszkaniec gminy Ćmielów, który potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa i już w pierwszej dobie swojego życia musiał przejść operację. Jego historia poruszyła wiele serc. Pod koniec maja Charytatywny Turniej Deblowy „Gramy dla Kubusia” na kortach w Nietulisku Dużym, w gminie Kunów, organizuje Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Zapisy trwają do 25 maja pod numerem: 604 249 683. Cały dochód z turnieju przeznaczony zostanie na leczenie chłopca.

Rafał Lipczyński z OST Winner na kortach w Nietulisku Dużym w gminie Kunów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak ważnym i bezcennym darem jest zdrowie wiedzą doskonale członkowie Ostrowieckiego Stowarzyszenia Tenisowego Winner, organizator majowego Turnieju Deblowego „Gramy dla Kubusia”.

– Kilka lat temu jeden z naszych kolegów zachorował dosyć poważnie. Postanowiliśmy zorganizować wówczas turniej charytatywny. Nasz kolega postanowił jednak, aby nie zbierać środków na jego leczenie, a na małego chłopczyka, siostrzeńca jednego z naszych kolegów ze Stowarzyszenia. Obecnie pracuję w gminie Ćmielów, gdzie prowadzona jest zbiórka dla małego Kubusia, który walczy o to, aby samodzielnie chodzić. Nie mogliśmy przejść obojętnie, wiedząc, że leczenie i rehabilitacja, to duży koszt dla rodziny. Tak narodził się pomysł na Turniej Charytatywny „Gramy dla Kubusia” – wyjaśnia Rafał Lipczyński z OST Winner.

Zapisy do turnieju trwają do 25 maja. Zapisywać można się pod numerem 604 249 683 Minimalna kwota wpisowego wynosi 60 zł.  Jak zapewnia Rafał Lipczyński, aby przyciągnąć jak największą liczbę zawodników będzie to debel losowany. 

Mały Kubuś z Rodzicami podczas Gali Wolontariatu w Ćmielowie
fot. Gmina Ćmielów

– Nie wiadomo kto z kim będzie w parze. Często jest tak, że mocna para, trafia na słabszą. Chcemy podzielić zawodników na tych o większych i mniejszych umiejętnościach. W jednej parze będzie zatem i silniejszy, i ten słabszy zawodnik. Myślę, że doda to atrakcyjności temu turniejowi, a i zawodnicy będa mogli się czegoś nauczyć od siebie.  Postaramy się zebrać jak największą kwotę pieniędzy. Kilka lat temu podczas turnieju charytatywnego, który odbywał się w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, bo w marcu, udało się nam zebrać ponad 2000 zł – wspomina Rafał Lipczyński. Dodaje, że do udziału w turnieju zgłosili się już zawodnicy z Kielc i Iłży. Być może będzie również obsada międzynarodowa.

Rywalizacja rozgrywana będzie na kortach w Nietulisku Dużym, w gminie Kunów w malowniczej scenerii, tuż przy ruinach po byłej walcowni. Wydarzenie rozpocznie się 27 maja o godzinie 9.00, potrwa do 28 maja. 

O walce Kubusia o pierwszy krok możecie przeczytać TUTAJ. Chłopczyk jest pod opieką Fundacji „Bo w nas jest moc”. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this