Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Wicepremier Jarosław Kaczyński otworzy listę PiS w Kielcach!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otworzy listę PiS w Kielcach, premier Mateusz Morawiecki w Katowicach, minister kultury Piotr Gliński w Warszawie, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w Rzeszowie, a lider Kukiz’15 Paweł Kukiz w Opolu

Jarosław Kaczyński
Warszawa, 31.08.2023. Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński (C) podczas konferencji prasowej w siedzibie ugrupowania przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, 31 bm. Spotkanie dotyczyło prezentacji liderów list wyborczych KW PiS. (amb) PAP/Piotr Nowak

W czwartek w warszawskiej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej prezes Jarosław Kaczyński przedstawił „jedynki” na listach PiS do Sejmu.

Największą sensacją na listach jest start prezesa PiS z Kielc. Dotychczas polityk otwierał listę partii w Warszawie.

W swoich regionach startować będą marszałek Sejmu Elżbieta Witek (Legnica), premier Mateusz Morawiecki (Katowice), szef MON Mariusz Błaszczak (podwarszawski obwarzanek) czy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (Lublin).

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński otworzy listę w Warszawie (wcześniej startował w Łodzi), szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin w Białymstoku (wcześniej był to Chełm), szef MSWiA Mariusz Kamiński w Chełmie, a szef klubu PiS Ryszard Terlecki w Nowym Sączu (dotychczas był to Kraków).

„Jedynkami” będą też koalicjanci PiS. Lider Suwerennej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wystartuje z Rzeszowa, przewodniczący Kukiz’15 Paweł Kukiz otworzy listę w Opolu, a jeden z liderów Republikanów, minister sportu Kamil Bortniczuk w Płocku.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this